Угода без нас – в Україні відреагували на домовленість Заходу щодо "Північного потоку-2"

Україна залишається надійним газовим партнером

Угода без нас – в Україні відреагували на домовленість Заходу щодо "Північного потоку-2"

Україна є надійним транзитером російського газу для потреб Європи, але на міжнародній арені сьогодні намагаються нівелювати цю її роль.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями "Оператора ГТС України" Ольга Белькова. Коментуючи інформацію ЗМІ про нібито домовленість США і Німеччини щодо запуску "Північного потоку-2", Белькова заявила:

"Як представниця компанії хочу зазначити, що я не є стороною такої угоди, нам не було відомо ні про які конкретні пропозиції… Як громадянка, як колишній політик можу зазначити наступне – Україна гідна того, щоб бути стороною угоди щодо питання, яке прямо стосується України. Ми вже побачили реакцію на певні статті у західній пресі, від політиків у США, Європі, і вочевидь постає питання, що всіх тут обурює той факт, що нібито йдеться про якісь угоди без нас".

Читайте також: Піонтковський про запуск "Північного потоку-2": змінити ситуацію може лише одне

Представниця "Оператора ГТС України" зазначила, що Україна "є надійним партнером для Європи в усіх випадках".

"По-перше, ми транзитуємо величезну частину російського газу для потреб Європи. Друге – ми робили це без жодних технічних переривань, з усіма відповідними сплатами за постачання газу для потреб України. Крім того, на території України сьогодні зберігається доволі значний обсяг газу, який потрібен європейським споживачам у тимчасовому режимі… Тому ми ще раз наполягаємо - Україна є надійним газовим партнером, і ми абсолютно не розуміємо, чому таку важливу роль сьогодні у деяких дискусіях нівелюють і не хочуть бачити факти", - підкреслила вона.

Читайте також: Арахамія про "Північний потік-2": програма-мінімум - виторгувати компенсації для України

Раніше агентство Reuters повідомило з посиланням на джерела, що США і Німеччина скоро оголосять про врегулювання спору про будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Повідомляється, що угода зобов'яже сторони забезпечити інвестиції в енергетичний сектор України, зокрема - в енергоефективність. Такі заходи повинні компенсувати негативні наслідки для економіки України від запуску "Північного потоку-2".

Нагадаємо, президент США Джо Байден і канцлерка ФРН Ангела Меркель під час переговорів у Вашингтоні обмінялися думками з приводу проєкту газопроводу "Північний потік-2". За словами Байдена, вони погодилися з Меркель стосовно того, що не можна дозволяти Москві використовувати енергетику для тиску на сусідні країни. Меркель зазначила, що у ФРН та США є різні думки з приводу "Північного потоку-2".

"Ми з канцлеркою згодні, що не можна дозволяти Росії використовувати енергетику як зброю для того, щоб погрожувати сусідам", - сказав Байден, якого цитує "Інтерфакс".

Джерело Україна 24 Теги