Ексміністр про масові перевірки одержувачів субсидій: буде багато скандалів

Олексій Кучеренко назвав проблеми з перевіркою

Ексміністр про масові перевірки одержувачів субсидій: буде багато скандалів

Планові та позапланові перевірки одержувачів субсидій, які готує Кабмін, є "дуже дорогим задоволенням", а їх ефективність викликає сумніви.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів ексміністр з питань ЖКГ, народний депутат від "Батьківщини" Олексій Кучеренко.

"Я не ставлю під сумнів право держави, навіть не право, а обов'язок перевіряти цільове спрямування бюджетних коштів, бо це наші з вами податки, і в цьому мусить полягати функція держави. Субсидії контролювати треба, але наскільки ефективним буде це ходіння, я так і не зрозумів. Це один інспектор, чи трійки якісь ходитимуть – мені важко сказати. Це дуже дороге задоволення – адміністрування такої перевірки", - сказав він.

Читайте також: Борги з рахунків українців списуватимуть автоматично: нардеп пояснила процедуру

Коментуючи можливість візитів перевіряльників додому до субсидіантів, Кучеренко зазначив:

"Саму квартиру перевіряти – теж не дуже розумію. Вона в базі даних є – метраж і все таке інше. Може, холодильник чи телевізор не відповідає рівню доходів, але це такі суб'єктивні речі. Думаю, що тут буде багато скандалів, обурення, треба бути дуже обережними".

Читайте також: Залишили без води й туалету: в Рівному комунальники жорстко покарали чиновників

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики має намір посилити державний контроль за наданням субсидій і проводити перевірки одержувачів виплат. Проводитиме перевірки уповноважена особа. Планова перевірка проходитиме не частіше одного разу на рік. До участі в перевірках можуть залучатися представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, повідомляє Мінсоцполітики.

Уповноважена особа має право відвідувати разом з представником територіальної громади одержувачів соціальної підтримки за місцем проживання. Це потрібно для визначення правдивості відомостей, що впливають на розмір соціальної підтримки. У разі перешкоджання одержувачами субсидій перевірки їхнього місця проживання, надання допомоги припиняється.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про правила продовження субсидій для українців.

"Уряд у травні сформулював, для кого автоматично перераховуються субсидії. Відтак у нас є близько 2,5 млн господарств, для яких не потрібно буде ходити й подавати нові декларації, за них це зроблять органи соціального захисту, інформація про одержувачів цих субсидій буде верифікована Міністерством фінансів. Відтоді буде прийнято рішення, якщо в людей не змінилися майнові позиції та склад домогосподарств, то для них будуть перепризначені субсидії, їм буде про це повідомлено. І дуже важливо: якщо не буде ніяких змін, то субсидія призначається з 1 травня", - зазначила міністр.

Джерело Україна 24 Теги