Вимагаю від РНБО накласти санкції — Ляшко про стан української енергетики

Олег Ляшко заявив, що Україну намагаються повернути в енергетичну залежність від Росії

Вимагаю від РНБО накласти санкції — Ляшко про стан української енергетики

В Україні на електроенергії заробляють спекулянти — про це заявив у програмі "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

"Довели фактично до банкрутства всю енергетику України. Я вважаю, що це абсолютно запрограмовані дії, які переслідують дві мети: політична, повернути Україну в повну енергетичну залежність від Росії, і друга — нажитися на цьому. Подивіться на результати торгів на енергоринку. Заробляють не ті, хто виробляє ресурс, а спекулянти. Заробили 28 млрд грн компанії-перекупники, так звані трейдери. А приватні, державні компанії, які виробляють цю електроенергію, всі в збитках, тому що правила, які створив регулятор, ведуть до банкрутства виробників і до збагачення спекулянтів і трейдерів", — сказав він.

Читайте також: Ляшко висловився про проблему електроенергії: Протерли очі через півтора року

 

Політик заявив, що вимагає санкцій від РНБО.

"Я звернувся до прем'єра і РНБО — ці дії здійснюються в інтересах Росії. Я вимагаю від РНБО накласти санкції на главу НКРЕКП, членів НКРЕКП, на всіх, хто діє в інтересах Росії, знищуючи українське виробництво і повертаючи Україну в залежність від Кремля", — сказав він.

Нагадаємо, раніше Ляшко заявляв, що через покупки електроенергії за кордоном українські виробники знижують потужності та, відповідно, менше закуповують вугілля на шахтах.

У травні президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає введення заборони на імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі. Цей закон був прийнятий Верховною Радою у другому читанні та в цілому 15 квітня.

Тим часом, три українські теплоелектространціі (ТЕС) із 10 в об'єднаній енергосистемі - Трипільська, Зміївська та Придніпровська - працюють мінімальним складом обладнання, Слов'янська ТЕС зупинена, повідомляє "РБК-Україна".

На Трипільській ТЕС в роботі тільки 1 з 6 енергоблоків, на Зміївській — 1 з 10, на Придніпровській — 1 з 5 блоків. Слов'янська ТЕС кілька днів не виробляє електроенергію через "дефолтний" статус, який вона отримала через неможливість оплатити послуги системного оператора. Також не виробляють електроенергію Харківська ТЕЦ-5 і Київська ТЕЦ-5.

Джерело Україна 24 Теги