Ляшко про "Північний потік-2": обговорювати компенсації - означає здатися

Політик нагадав історію з Будапештським меморандумом, коли Україні "теж обіцяли все на світі"

Ляшко про "Північний потік-2": обговорювати компенсації - означає здатися

Україна не повинна обговорювати із Заходом питання компенсацій за запуск російського газопроводу "Північний потік-2", оскільки для неї це рівнозначно визнанню поразки.

Про це заявив в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

"Коли ми сьогодні читаємо, що поїхали обговорювати компенсації за "Північний потік"... "Північний потік" побудований на 98%, жодна гра не програна, коли вона не завершена. І завчасно піднімати руки і обговорювати питання компенсацій - це означає здатися. Підняти руки, визнати поразку і здатися. Нехай підніме руки весь світ, а ми повинні боротися", - заявив політик.

Читайте також: Є маленький шанс — Мирослава Гонгадзе про закриття "Північного потоку 2"

За словами Ляшка, компенсації за "Північний потік 2" нагадують історію з Будапештським меморандумом і здачею ядерної зброї.

"Теж підписали, теж обіцяли все на світі, компенсації, а сьогодні почитайте інтерв'ю британського посла, німецького - вони розповідають, що це взагалі не міжнародний документ, який ні до чого не зобов'язує. Тому коли розповідають про компенсації за "Північний потік", то забудуть про всі обіцянки, як забули і про Будапештський меморандум. Нам потрібна чесність, а ми бачимо, що бабло перемагає добро і справедливість", - зазначив лідер Радикальної партії.

Читайте також: Єдина гарантія — новий контракт: експерт про ризики для ГТС України

Нагадаємо, прессекретар президента України Сергій Никифоров повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24", що Володимир Зеленський в ході візиту до Німеччини не планує обговорювати з канцлеркою Ангелою Меркель питання грошової компенсації Україні за запуск російського газопроводу "Північний потік-2".

"Позиція Володимира Зеленського така, що "Північний потік-2" - це давно не економічне питання. Це питання безпеки. І саме тому, думаю, про економічні компенсації, які ви назвали, не йдеться. Повторю, що президент намагатиметься зупинити будівництво "Північного потоку-2". Якщо ж цього не вдасться зробити, то гарантії безпеки стосуватимуться повернення тим чи іншим чином тимчасово окупованих територій. Думаю, на це ми можемо проміняти", - заявив Никифоров.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон і Берлін ведуть переговори про можливе відшкодування Україні втрат, яких вона зазнає через запуск "Північного потоку-2", повідомляє "Радіо Свобода".

"Ми активно співпрацюємо (з Берліном - ред.), щоб з'ясувати, що можна і потрібно, і, я вважаю, необхідно зробити, щоб гарантувати відшкодування Україні плати за транзит, яку вона може в певний момент в майбутньому втратити через цей газопровід", - сказав Блінкен.

Джерело Україна 24 Теги