Люди не почнуть масово продавати землю, ажіотажу не буде - аграрій

1 липня відкривається ринок землі, експерт пояснив, чому все буде спокійно

Люди не почнуть масово продавати землю, ажіотажу не буде - аграрій

З відкриттям ринку землі 1 липня ажіотажу не буде, система продажу регулюватиметься ще пів року, а громадяни не стануть поспішати з продажем. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

"Нічого не зміниться, просто з'явиться можливість у людей мати право продати землю. Але продати - це не така проста процедура, тому що вона передбачає певні механізми, за якими повинна здійснюватися купівля-продаж. Тому не можна сказати, що великий пік активності з 1 липня почне діяти, і масово почнуть продавати землю. Юридичні тонкощі, які передбачають оформлення купівлі-продажу, можуть тривати кілька місяців. Коли власник паю хоче продати, він йде до нотаріуса, оформляє звернення до орендаря, нотаріус відправляє, потім місяць людина, якій прийшла пропозиція, має право дати відповідь. Тобто ми не будемо бачити в липні великого ажіотажу, юридична процедурність повинна бути дотримана", - сказав Марчук.

За словами експерта, нотаріуси в цілому поки що не готові до оформлення угод на ринку землі.

"Дійсно, існує проблематика щодо підготовки реєстрів, щоб нотаріуси мали єдину базу доступу до реєстру кадастрових номерів, реєстру речових прав, реєстру судових рішень. Також їм треба проводити фінмоніторинг, аналіз того, яка концентрація землі у тієї чи іншої фізособи, яка купуватиме землю. Функціонал на нотаріаті дуже великий, багато зараз починають заглиблюватися в цей закон, бачать певні білі плями. Але через те, що ми не будемо бачити сплеску, у нас є ще пів року підготовки й настройки системи, щоб не було порушень закону", - сказав Марчук.

Читайте також: В Мінекономіки пояснили українцям, як купити землю: є три базові кроки

За його словами, люди не будуть масово продавати землю, оскільки здавати її в оренду вигідніше.

"Один з факторів, через який люди не поспішають продати землю, це досить висока орендна плата, яку виплачують аграрії. Люди розуміють, що сьогодні вигідніше отримувати пасивний річний дохід з оренди землі, ніж одноразово її продати, купити якийсь недорогий телефон онукам, і не мати ані землі, ані можливості отримувати ренту. Тому люди свідомо підходять до того, чим володіють", - сказав Марчук.

Читайте також: Вкрали мільйони гектарів: Арахамія емоційно заступився за ринок землі

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" експерт із земельних питань Еліна Юрченко порадила землевласникам не поспішати з продажем своїх ділянок.

Джерело Україна 24 Теги