Підвищення прожиткового мінімуму не відповідає потребам людей - економіст

Разом з тим підвищення прожиткового мінімуму до рівня половини середньої зарплати може призвести до колапсу економіки, вважає експерт

Підвищення прожиткового мінімуму не відповідає потребам людей - економіст

Прожитковий мінімум в Україні, який з 1 липня підвищується на 105 грн, ні на що не вплине і не відповідає потребам громадян. Тоді як встановлення реального прожиткового мінімуму без урахування прив'язки до ВВП і зростання економіки може призвести до шоку в економіці. Таку думку в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на каналі "Україна 24" висловив економіст В'ячеслав Шутенко.

"Потрібно дивитися об'єктивно на підвищення прожиткового мінімуму: підвищення дуже і дуже незначне. Якихось глобальних зрушень у підвищенні купівельної спроможності громадян очікувати не можемо. Однак для категорій громадян, які перебувають на межі прожиткового мінімуму, пенсіонерів, соціально незахищених верств ці 100 грн, можливо, зіграють невелику роль у плані забезпечення себе продуктами. Глобального впливу на ситуацію в Україні це не матиме ніякого. Мінімум, встановлений у державі, абсолютно не відповідає потребам громадян у плані наповнення споживчого кошика. Поки що можна констатувати, що він і залишатиметься таким же маленьким", - сказав економіст.

Читайте також: Прожитковий мінімум не можна прив'язувати до середньої зарплати — думка економіста

За словами Шутенка, підвищення мінімуму до рівня половини середньої зарплати може призвести до сумних наслідків.

"Ми розуміємо, в яких умовах живемо, у нас дефіцит бюджету, у нас триває лихоманка після коронавірусу, всі в очікуванні того, що буде восени, це все може збільшити навантаження на бюджет щодо видатків на боротьбу з вірусом. Значного підвищення ми не можемо очікувати. Якщо підвищувати так, як хочуть депутати, в кілька разів, у розмірі половини середньої зарплати, це 7-8 тис. грн, то це буде колосальним навантаженням на бюджет, він цього не витримає. І якщо робити це без прив'язки до реального зростання ВВП, економіки, виробництва, це призведе до шаленої інфляції, ми побачимо сильне зростання цін, яке призведе до економічного шоку", - сказав Шутенко.

Читайте також: Ексміністр розкритикував закон про прожитковий мінімум: "Це злочинно, це ганьба"

Нагадаємо, з 1 липня підвищується прожитковий мінімум, відповідні норми містяться в законі про держбюджет на 2021 рік. Мінімум зріс на 105 гривень (на 4,8%) - з 2 189 гривень до 2 294 гривень.

Раніше на телеканалі "Україна 24" економічний експерт Олег Пендзин розповів, що фактичний прожитковий мінімум в Україні більш ніж удвічі перевищує офіційний показник, закладений у державному бюджеті, і становить понад 5 тис. грн.

Джерело Україна 24 Теги