Експерт про перенесення підвищення пенсій: не вистачило невеликої суми

Обіцяне підвищення переноситься не вперше

Експерт про перенесення підвищення пенсій: не вистачило невеликої суми

Підвищення пенсій в Україні пенсіонерам старшим за 75 років на 400 грн перенесли через нестачу незначної суми, яка для держави є "краплею в морі".

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" експерт з питань соцполітики Андрій Павловський.

"Це вже не вперше переносять обіцяне для пенсіонерів старших за 75 років підвищення пенсій на 400 грн. Я пам'ятаю, президент Зеленський обіцяв підвищити пенсії всім категоріям пенсіонерів ще в травні минулого року. Це повинно було відбутись з початку року, потім перенесли на 1 травня, зараз повинні були зробити 1 липня, але знову переносять на осінь і обіцяють, що це зроблять з 1 жовтня", - сказав він.

Читайте також: Пенсіонерів свідомо вбивають: Тимошенко сказала, якою має бути мінімальна пенсія

За словами експерта, пов'язано це з нестачею грошей у Пенсійному фонді.

"Чиновники називають суму - близько 2 млрд грн не вистачає на виплати цій категорії пенсіонерів. З іншого боку, я думаю, що сума невелика, могли б і виконати обіцянку перед найстаршою категорією пенсіонерів. Для держави це крапля в морі", - наголосив він.

Павловський для порівняння нагадав, що на святкування Дня Незалежності влада запланувала витратити 5,5 млрд грн. За його словами, можна скоротити деякі статті держбюджету, щоб профінансувати підвищення пенсій.

Читайте також: Нове підвищення пенсійного віку в Україні: експертка розкрила деталі

Також експерт вважає, що подія матиме для влади політичні наслідки:

"Це найбільш уразлива старша група пенсіонерів… Ці люди найбільш активні й дисципліновані виборці, і якщо їм пообіцяла влада й не виконала, переносить щоразу - зрозуміло, яке буде ставлення".

Раніше заступниця голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, кому в Україні підвищуватимуть надбавки до пенсії за понаднормовий стаж з 1 липня.

Джерело Україна 24 Теги