В Україні виріс податок на нерухомість: хто скільки заплатить

Деякі платники податків зможуть отримати субсидію

В Україні виріс податок на нерухомість: хто скільки заплатить

Власникам будинків і квартир, площа яких перевищує так звані "пільгові норми", впродовж двох місяців треба буде заплатити податок на нерухоме майно. Його розмір цього року збільшився.

Як повідомляється в сюжеті програми "Економіка" на телеканалі "Україна 24", до 1 липня власники нерухомості з понаднормовою площею мають отримати повідомлення про сплату податку на майно. Платити доведеться навіть якщо вони мешкають за іншою адресою. Нині українці вноситимуть одноразовий податок на нерухомість за минулий рік. Максимальна ставка стягнення - 1,5% від розміру мінімальної зарплати за 2020 рік, тобто 70,85 грн за кожен зайвий квадратний метр.

Утім, конкретний розмір оподаткування визначають місцеві ради. Цифри у певному місті чи районі можна дізнатися на офіційному сайті державної податкової служби.

Читайте також: Чи забиратимуть в українців квартири за борги: економіст дав відповідь

Власники зобов'язані сплатити виставлений рахунок, якщо квартира більше 60 квадратних метрів, або ж будинок у понад 120 квадратних метрів. Враховується загальна площа, а не житлова. Податок можна розділити на кількох членів сім'ї або співвласників житла, але загальна сума до сплати залишиться незмінною.

Читайте також: Доступна іпотека від Кабміну: банкір пояснив, скільки насправді заплатять українці

Також є можливість отримати субсидію. За новими правилами, її призначення у випадку наявності будинку, одержаного в спадщину у сільській місцевості також можливе. У податковій рекомендують з виплатами не затягувати, аби вберегти себе від боргів. Якщо сума в квитанції викликає питання, або її не отримали зовсім, необхідно звернутися до податкової не пізніше наступних двох місяців. Тоді податкова проведе звірку і уточнить дані про вашу житлову площу.

Раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про новий податок, який може призвести до колапсу будівництва житла в Україні.

Джерело Україна 24 Теги