В Мінекономіки пояснили українцям, як купити землю: є три базових кроки

Тарас Висоцький також зазначив, що з 1 липня всі українці зможуть побачити дані земельного моніторингу

В Мінекономіки пояснили українцям, як купити землю: є три базових кроки

Заступник голови Мінекономіки Тарас Висоцький в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розкрив подробиці запуску вільного ринку землі з 1 липня, а також назвав три базових кроки, необхідних для купівлі землі.

На запитання, як встановити випадки, коли іноземці купують землю обхідними шляхами через громадян України, Висоцький відповів:

"З 1 липня на сайті Держгеокадастру можна всім українцям подивитися дані земельного моніторингу. Там буде доступна інформація, хто купує, скільки купує, за якою ціною. Держгеокадастр уповноважений робити цей моніторинг. І якщо будуть виявлятися порушення, наприклад, що іноземці будуть купувати обхідними шляхами, тоді ця земля конфіскується у судовому порядку і примусово відчужується через електронні аукціони".

Читайте також: Депутати показали своє справжнє обличчя — у Зеленського висловилися про важливий закон

Чиновник нагадав, що чіткі кроки щодо купівлі землі описані на сайті Мінагропрому, на сторінках у соцмережах Мінагропрому та Держгеокадастру.

"Є декілька базових кроків. Перше – перевірити на публічній кадастровій карті, що земельна ділянка внесена, і на неї є вся документація. Друге – звернення до нотаріуса. Третє – проходження перевірки і безпосередньо оформлення угоди купівлі/продажу", - сказав він.

Читайте також: Українці стануть біднішими: експрем'єр розкритикував земельну реформу

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні набуває чинності закон про відкриття ринку землі. До його вступу в силу в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі телеканалу "Україна 24" спростував популярні міфи щодо запуску земельної реформи.

Джерело Україна 24 Теги