Прожитковий мінімум не можна прив'язувати до середньої зарплати — думка економіста

Андрій Новак розповів, які фінансові показники потрібно зв'язати

Прожитковий мінімум не можна прив'язувати до середньої зарплати — думка економіста

Прив'язувати прожитковий мінімум до середньої зарплати неправильно — про це заявив економіст, голова Комітету економістів України Андрій Новак у програмі "Зворотний зв’язок" на телеканалі "Україна 24".

"Прожитковий мінімум не перераховувався вже дуже багато років. За всі ці роки змінилися ціни, тарифи, темпи інфляції – майже щороку двозначне число. Тому нинішній прожитковий мінімум абсолютно не має відношення до нинішніх цін і тарифів. Його перераховувати треба, але прив’язувати до середньої зарплати, вважаю, неправильно. Тому що прожитковий мінімум – це показник, який держава встановлює, а середню зарплату держава не встановлює, вона на неї не впливає", — сказав він

Читайте також: Влада має провести реформу мінімальної зарплати — деталі від Ляшка

Експерт пояснив, до чого насправді варто прив'язати прожитковий мінімум.

"Держава встановлює мінімальну зарплату. Тому я б прив’язував прожитковий мінімум до мінімальної зарплати – обидва показники встановлює держава. Але в принципі треба робити навпаки – мінімальну зарплату ставити в залежність від прожиткового мінімуму, але за умови, що цей прожитковий мінімум буде реальний.

Те, що запропонували нардепи, – відв’язати прожитковий мінімум від соціальних платежів, це означає, що, по-перше, вони хочуть в ручному режимі управляти соціальними платежами й щороку встановлювати кожний соціальний платіж окремо. А по-друге, це означає, що прожитковий мінімум як такий втрачає свою соціальну функцію і буде лише статистичним показником. Тоді на нього ніхто й орієнтуватися не буде, бо до нього нічого не прив’язано", — сказав він.

Раніше економіст Олег Пендзин порівняв прожитковий мінімум в Україні з закордонним.

Джерело Україна 24 Теги