Вітренко про звільнення Коболєва з "Нафтогазу": Кабмін все зробив правильно

За словами Вітренка, в компанії "були реальні проблеми"

Вітренко про звільнення Коболєва з "Нафтогазу": Кабмін все зробив правильно

Глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" пояснив дії Кабміну при звільненні з посади його попередника Андрія Коболєва.

На репліку ведучої, що на Заході викликав здивування механізм його призначення на посаду, Вітренко відповів:

"Почнемо з того, що в компанії були реальні проблеми, реальні збитки, підтверджені міжнародним аудитом. Міжнародний аудит перевіряє і каже: так, збитки 19 млрд грн. Уряд має якось реагувати чи ні? Далі, третій рік поспіль зменшується видобуток газу, при цьому всім кажуть, що потрібно його збільшувати. Уряд має якось реагувати? Має. Була конкретна ситуація, коли уряд зобов'язаний, за законом про акціонерне товариство, як вищий орган "Нафтогазу", як загальні збори приймати рішення щодо оцінки результатів роботи компанії. Зрозуміло, очевидно, що в ситуації, коли такі величезні збитки й такі величезні проблеми в операційній діяльності, уряд мав визнати роботу правління наглядової ради незадовільною".

Читайте також: Глава "Нафтогазу" назвав дві умови для відмови України від імпорту газу

Коментуючи подальші дії Кабміну, глава "Нафтогазу" зазначив:  

"Як уряду пояснити українцям, що робота компанії визнана незадовільною, але при цьому нічого не відбувається з керівництвом, воно не змінюється? Це якраз і суперечить тим принципам корпоративного урядування, які й закладені в цю реформу... Якщо менеджмент погано працює, підзвітність і полягає в тому, що менеджмент замінюють. Тому з цієї точки зору уряд, по суті, зробив все правильно".

Читайте також: Путін хоче "Північним потоком-2" розділити Європу – Вітренко

Нагадаємо, що у квітні Кабмін звільнив з поста глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, який очолював компанію сім років. На місце Коболєва був призначений в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Раніше глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи готовий він очолити Кабмін.

Джерело Україна 24 Теги