За промисловістю підтягнуться всі — експертка про те, як рятувати економіку

Директорка з комунікацій SCM Наталя Ємченко розповіла, який перший крок потрібно зробити Україні для відновлення економіки

За промисловістю підтягнуться всі — експертка про те, як рятувати економіку

Про те, як повинна відновитися економіка України, розповіла директорка з комунікацій SCM Наталя Ємченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Українська економіка не самодостатня. Багато речей ми не зможемо виробляти в потрібному обсязі тут і зараз. Йдеться про підхід - всюди, де можливо, спиратися на своїх, посилювати власне виробництво, а при виборі провести самим або шукати в інших, спочатку йти до своїх", — сказала вона.

Ємченко наголосила, що основа для економічного зростання - це відновлення промисловості.

"Точка опори економічного зростання — це промисловість. У цьому є чітка логіка, яка підтверджується тим, що відбувається, наприклад, в Китаї, який вже потроху почав відновлюватися. Після відновлення виробництва оживляються споживчі ринки, IT, малий і середній бізнес, креативна економіка. Тобто спочатку цей шлях проходить реальний сектор економіки — промисловість, в тому числі важка промисловість. І тільки потім слідом за нею підтягуються всі", — пояснила експертка.

Популярні відео

Держава повинна залучати експертів з бізнесу, також сказала Ємченко. За її словами, в ухваленні рішень повинні брати участь ті, хто розуміє ситуацію.

"Країні потрібна економічна стратегія, оскільки промисловість — це головний драйвер, то промислова стратегія, кілька великих секторальних документів, які дадуть уявлення про майбутнє", — додала вона.

Читайте також

Популярні відео

Теги