Людям вистачає тільки на їжу та комуналку — експерт про ціни в Україні

Олексій Дорошенко розповів, скільки відсотків доходів українці витрачають на продукти

Людям вистачає тільки на їжу та комуналку — експерт про ціни в Україні

Українцям вистачає грошей лише на продукти й оплату комунальних послуг, заявив глава Асоціації постачальників для роздрібних мереж Олексій Дорошенко в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"В Україні дійсно останні як мінімум 15 років, за які я бачив статистику, ціна на харчові продукти — це номер один у витратах українців. І як мінімум ще років 10 така ситуація залишиться. Можна сказати, що у нас 45-48% витрат на харчування, і при цьому це на харчування вдома. Наприклад, американці на харчування витрачають 6%, при цьому 3% вдома, 3% поза домом, тобто в ресторанах, кафе. У Європі найменше витрачають у Люксембурзі — 7,5%. Тобто ми бачимо, що є країни, де люди витрачають кілька відсотків взагалі на все, що вони споживають", — сказав він.

Читайте також: Тарифи ЖКГ зростуть на третину: подробиці від ексміністра

За словами експерта, в Україні ціни на продукти не нижчі, ніж у країнах, де у людей значно вищі доходи.

"Українці справді багато їдять. Але насправді ми ж розуміємо, що ціни на продукти, на товари, я не кажу про послуги, це окремо. Але ціни на товари й продукти в Україні або такі, як в країнах Європи чи інших країнах світу, або навіть трохи вищі. Послуги значно нижчі, ніж у середньому по Європі. Це означає, що при нашому доході в 6 разів менше, ніж у поляків, або, наприклад, в 4 рази менша в Україні зарплата, ніж у Китаї, ми з вами маємо ціни або такі само, або вищі. Це означає, що ми витрачаємо гроші на продукти та комунальні послуги, на все решта у нас залишається по кілька відсотків.

За останні 6 років дещо в сумній статистиці змінилося. Наприклад, ми на 5% менше стали витрачати на автомобілі та засоби пересування, тому що ми на 5% стали більше витрачати на лікування, фармацевтику, і на автомобілі нам просто не вистачає", — сказав він.

Раніше економіст Андрій Новак розповів, від яких чинників залежать ціни на овочі та фрукти в Україні.

Джерело Україна 24 Теги