Не слухайте маніпуляції: глава МінАП розкрив подробиці запуску ринку землі в Україні

7 млн українців отримають право власності на землю

Не слухайте маніпуляції: глава МінАП розкрив подробиці запуску ринку землі в Україні

Міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" розкрив подробиці старту земельної реформи в Україні з 1 липня.

"Ми говоримо про земельну реформу як про процес, який назрів в Україні за останні 30 років. Це наведення елементарного порядку в земельних відносинах в Україні. 30 років ми говоримо про те, що Україні потрібна земельна реформа. У 1991 році перше скликання Верховної Ради окреслило, що пріоритет №1 - потрібно відновити справедливість і надати право власності на землю українцям. Тоді було ухвалено 90 постанов, 18 концепцій, всі говорили, яка важлива українська земля. Але нічого не відбувалося з точки зору цілісного питання наведення порядку в земельних відносинах", - сказав міністр.

Читайте також: Депутати показали своє справжнє обличчя — у Зеленського висловилися про важливий закон

Популярні відео

За його словами, це призвело до того, що "за 30 років ми сформували ситуацію, в якій 7 млн ​​українців не є власниками землі в розумінні користування і розпорядження".

"Мільйон українців померли, не скориставшись правом розпорядження своєї землі. З 10 млн га землі в держвласності 5 млн було виведено в приватну, 8 млн га за станом на 2021 рік перебувають поза зоною оподаткування. Паралельно в системі земельних відносин сформувався квазіобіг земель, в рамках якого ми створили велику кількість прихованих форм реалізації земельних прав у вигляді договорів дарування, обміну, емфітевзису, схем, які призвели до повного дисбалансу в правовій системі. Обіг земель в Україні насправді відбувався. Ці 5 млн га, виведені з держвласності, стали повноцінним ринком, за минулий рік транзакції відбувалися по 1 млн га землі. При цьому до 5 млн га мають доступ юрособи, громадяни України без обмежень купували і продавали землю, відчужували. На цих 5 млн га ми втратили ключові надра", - зазначив він.

Як підкреслив міністр, "з 1 липня ми будемо мати право власності на землю для 7 млн ​​українців".

"Громадяни України, які мають землю в довгостроковій оренді, будуть мати право оформити право постійного користування, бути постійним розпорядником. Відразу просимо всіх почути основні меседжі. Перше: ні в якому разі не продавайте свою землю, це найбільший банківський депозит. Друге: ні в якому випадку не слухайте маніпуляції, що хтось у вас забере землю, викуплять іноземні банки, ми поставили обмеження по іноземних банках, відкрили реєстри, дані. Окреме питання про шари землі, який "планується вивозити в вагонах до Китаю" - прописали в законі окремі норми про сертифікованих підрядчиків, системи контролю. Про іноземців - маніпуляція, що з 1 липня вони будуть допущені. Люди, не вірте в ці фейки, ніяких іноземців немає, ми чітко прописали, що допуск тільки через референдум. З 1 липня небо не впаде, нічого глобально не зміниться, просто буде право власності на землю в українців", - розповів Лещенко.

Читайте також: Українці стануть біднішими: експрем'єр розкритикував земельну реформу

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні набуває чинності закон про відкриття ринку землі. До його вступу в силу в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Джерело Україна 24 Теги