У Зеленського розповіли про перспективи співпраці з МВФ

Олег Устенко розповів, чи може Україна відмовитися від грошей Міжнародного валютного фонду

У Зеленського розповіли про перспективи співпраці з МВФ

Україна не відмовиться від співпраці з Міжнародним валютним фондом — про це заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Україна, навіть якщо не проходить через кризу, продовжує співпрацю з МВФ. Тому сказати, що ми відмовимося від співпраці, означає зовсім нічого, бо ми будемо продовжувати бути акціонерами МВФ. Ми є повноправним членом МВФ. І боргова політика, і співпраця з МВФ, і можливості виходу на зовнішні ринки запозичення капіталу в Україні не сприймаються як суто економічна тематика, вона піднімається на прапори усіх політичних партій, які на цьому намагаються заробити додатковий політичний капітал", — сказав він.

Читайте також: Переговори України з МВФ: у Зеленського розкрили деталі

Популярні відео

Устенко пояснив, як можуть складатися відносини з МВФ.

"Що стосується можливості відмови від нашої співпраці з МВФ, я думаю, що в першу чергу мається на увазі, що ми не будемо в програмі співпраці з МВФ в активному фінансуванні. Це цілком можливо. Але ми маємо розуміти, що в цьому випадку ми повинні не мати дефіциту держбюджету, а ще краще – знаходитись у зоні профіциту. Або ми будемо думати, що є якісь альтернативні джерела покриття цього дефіциту", — сказав він.

Раніше екссекретар РНБО Олександр Данилюк розповів, чи протримається Україна без траншу від Міжнародного валютного фонду.

Джерело Україна 24 Теги