Курс євро знизився: експерти розповіли, що буде з валютою

Економісти пояснили, як найближчими тижнями змінюватиметься курс валют

Курс євро знизився: експерти розповіли, що буде з валютою

В Україні знизився курс євро. Якою буде картина з курсом валют найближчим часом, розповіли експерти в програмі "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24".

Економіст Олександр Савченко вважає, що коливання курсу пов'язані з сезонністю.

"Влітку гривня завжди зростає, і до вересня мій прогноз — що вона буде стабільна або трохи зростати, якщо нічого не станеться. Найбільше впливає курс євро до долара, і ось якщо євро падає відносно долара, то, відповідно, він падає і до гривні. Це зараз найголовніший фактор, який впливає на девальвацію євро. Якщо долар й надалі ставатиме міцнішим до євро, євро падатиме великими темпами. Думаю, 32 — це гранична межа для курсу євро", — сказав він.

Читайте також: У НБУ пояснили, що відбувається з курсом долара: впливають чотири чинники

Фінансовий аналітик Тарас Котович вважає, що через кілька тижнів курс гривні послабиться.

"Це може відбуватися кілька найближчих тижнів. Але потім внаслідок великого виторгу аграріїв може зрости попит на валюту, і додається типовий сезонний фактор ослаблення гривні в кінці року коштом великих бюджетних витрат. Тому зміцнення буде короткочасним, протягом декількох тижнів, потім можемо отримати поступове ослаблення до кінця року. Що стосується українських споживачів, особливого впливу це не матиме, оскільки імпортери закладають у вартість товарів свої очікування на те, як змінюватиметься курс, і переважно вони не позитивні", — сказав він.

Раніше ексміністр економіки Тимофій Милованов розповів, як розпорядитися своїми грішми.

Джерело Україна 24 Теги