Перша ініціатива в Україні — експертка розповіла про нововведення щодо податків

Директорка аудиторської компанії розповіла, що дає введення нульової декларації

Перша ініціатива в Україні — експертка розповіла про нововведення щодо податків

Для чого потрібна податкова амністія, розповіла директорка аудиторської компанії Ольга Трифонова в програмі "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24".

"Багато хто не розуміє, для чого це потрібно, я поясню. Якщо задекларувати статок у рамках деклараційної кампанії, можна істотно для себе знизити оподаткування, тому що ставки оподаткування нижчі, ніж передбачені загальні ставки податку, коли ми декларуємо свої доходи в рамках звичайної діяльності.

По-друге, якщо податкові органи знайдуть, що такі доходи не були оподатковані податком раніше, то це і повна ставка податку, і штрафні санкції. А деклараційна кампанія в рамках податкової амністії дає можливість використовувати нижчі ставки податку та уникнути штрафних санкцій і потенційної кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків", — розповіла вона.

Читайте також: Держава повинна допомогти бізнесу — експертка назвала три важливі кроки

Експерт зазначила, що в інших країнах було кілька хвиль подачі декларацій.

"Це перша така ініціатива в Україні. Думаю, що на першому етапі небагато людей захочуть скористатися, але, як показує досвід інших країн, було кілька хвиль податкової амністії. І в першу хвилю не було багато кандидатів, але в другу, третю їх ставало все більше й більше", — сказала вона.

Раніше народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко жорстко розкритикував податкову амністію.

Джерело Україна 24 Теги