Повернення сплачених податків: експерт розповів, як подати документи

Директор аудиторсько-консалтингової фірми пояснив, хто має право на податкову пільгу

Повернення сплачених податків: експерт розповів, як подати документи

Хто і як може отримати повернення сплачених податків, розповів директор аудиторсько-консалтингової фірми Олег Додукало в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24".

"Це виняткове право найманих працівників, які отримують заробітну плату, з якої було протягом року виплачено податок на доходи фізичних осіб. Не можуть претендувати на цю податкову пільгу люди, які займаються підприємницькою діяльністю. Тільки наймані працівники, які працюють за трудовим контрактом. Обов'язково впродовж поточного року подається декларація за минулий рік", — сказав він.

Читайте також: Оплата за газ за новими правилами: експерт розкрив подробиці

Популярні відео

Експерт пояснив, на що звернути увагу при подачі документів.

"Крім декларації, потрібно надати також документи, що підтверджують ваші витрати, які ви хочете врахувати в податкову знижку. Подати документи можна впродовж всього року до 31 грудня включно. На що потрібно звернути увагу? Якщо ви вчасно не подали у 2021 році заявку, декларацію на отримання податкової пільги за підсумками 2020 року, ваше право на податкову знижку анулюється", — сказав він.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні: в Мінсоцполітики зробили роз'яснення

Додамо, отримати повернення податків можна через низку витрат - наприклад, відсотки за іпотеку, придбання доступного житла, визначеного законом, благодійність, оплата навчання дітей, оплата лікування платника податку або членів сім'ї тощо.

Джерело Україна 24 Теги