Оплата за газ за новими правилами: експерт розкрив подробиці

Олег Голубенко розповів, чому оплату розбили на три платіжки

Оплата за газ за новими правилами: експерт розкрив подробиці

Експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко розповів в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24", чому українцям приходитиме третя платіжка за газ - за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

"Раніше було як - коли людина сплачувала безпосередньо за газопостачання, то у вартість 1 кубометра газу фактично закладалася вартість обслуговування мереж. У ціні були дві складові - вартість самого газу і вартість його доставки споживачеві, зокрема обслуговування мереж. Після того, як були розділені платіжки - окремо за доставку газу, окремо за сам газ - з'ясувалося, що в містах у багатоквартирних будинках в цю вартість доставки і розподілу газу не була включена вартість обслуговування мереж всередині самого будинку", - розповів він.

Читайте також: В Україні може підскочити ціна на газ: у Міненерго назвали умову

Як пояснив експерт, "це може бути графа, може бути окремою платіжкою за умови, якщо, наприклад, власники будинку виберуть іншу компанію, яка буде обслуговувати мережу, котра має відповідну ліцензію".

"Якщо ж самі споживачі не виберуть таку компанію, то внутрішньобудинкові мережі буде обслуговувати той самий оператор, який закріплений за конкретною територією відповідно до ліцензійних умов своєї діяльності. Це як зараз розподіл і доставка: у когось будинок близько до газорозподільної станції, у когось за десятки кілометрів, але встановлюється єдиний тариф для певного регіону обслуговування", - зазначив Голубенко.

Читайте також: Українці можуть підстрахуватися від завищених платежів за газ: порада експерта

Раніше ексміністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як можуть змінитися ціни на газ в Україні.

Джерело Україна 24 Теги