Нові пільги для "євроблях": юрист вказав на проблему

Експерт сказав, скільки автомобілів на єврономерах можуть розмитнити

Нові пільги для "євроблях": юрист вказав на проблему

Під час нового пільгового періоду на розмитнення автомобілів на єврономерах багато автовласників не встигнуть їх легалізувати.

Таку думку висловив в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" адвокат з митних справах Іван Козачук.

"Зараз на території України за офіційною статистикою Державної митної служби в режимі тимчасового ввезення знаходяться 940 тис. автомобілів, які потенційно можуть бути розмитнені. Провівши соцопитування в спільноті "євробляхерів", ми зрозуміли, що дуже багато транспортних засобів старі, розукомплектовані - десь половина цієї цифри. Тому на розмитнення поїде 500 тис.", - розповів Козачук.

Читайте також: Хочуть бути хитрішими й не платити - "слуга народу" накинулася на водіїв "євроблях"

При цьому юрист допустив, що "з цих 500 тис., які потенційно можуть і доїдуть до розмитнення, багато хто не встигне розмитнитись".

"Півроку - це маленький термін. Це пов'язано з тим, що закон набув законної сили 15 травня, але вступив у силу 15 червня. Тобто цілий місяць випав з терміну, наданого для розмитнення. І зараз термін спливає, але у багатьох людей пакет документів до розмитнення не готовий, автомобіль не знято з обліку, договір купівлі-продажу не оформлений, а його потрібно оформляти з іноземцем у Польщі, Литві. Потрібно туди поїхати, знайти цього іноземця, це досить довго", - пояснив він.

Читайте також: В Авакова підготували "сюрприз" водіям євроблях: з'явилися подробиці

Нагадаємо, 15 червня набули чинності закони про тимчасове спрощення процедури митного оформлення автомобілів. Пільгові тарифи на розмитнення діятимуть до 10 листопада 2021 року для більшості власників "євроблях" і до 8 лютого 2022 року для учасників бойових дій на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги