Перерахунок пенсій в Україні: в Мінсоцполітики зробили роз'яснення

Радник міністра назвав "мінімально можливу дату" для індексації пенсій

Перерахунок пенсій в Україні: в Мінсоцполітики зробили роз'яснення

Радник міністра соціальної політики Микола Шамбір в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" розповів, чому індексація пенсій в Україні зазвичай відбувається 1 березня.

"З 1 березня - це мінімально можлива дата, тому що в лютому відомі вже дані про середню зарплату і є інформація про інфляцію. Відповідно, ці показники визначаються для проведення індексації пенсій. Звичайно, пенсіонери зацікавлені в тому, щоб якомога раніше була проведена ця індексація. Водночас на сьогодні я вважаю, що пенсії у нас маленькі, і має бути все розроблено для того, щоб вони індексувалися, підвищувалися і не втрачали своєї купівельної спроможності. Це сама суть індексації. З іншого боку, навіть при плануванні бюджету, якщо визначена чітка дата, то планувати бюджет набагато краще. якщо дата не визначена, є спокуса перенести її на якомога пізніший термін, так як грошей завжди не вистачає", - зазначив радник міністра.

Читайте також: Пенсіонерів свідомо вбивають: Тимошенко сказала, якою має бути мінімальна пенсія

Нагадаємо, пенсіонерам, які працюють, цього року перерахунок пенсій проведуть у червні, хоча раніше це робили у квітні. При цьому пенсіонери можуть заднім числом отримати доплати за квітень і травень.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги