Рекет по відношенню до українців: нардеп жорстко розкритикував податкову амністію

Ініціативи влади всередині містять "небезпечні речі", заявив Олексій Гончаренко

Рекет по відношенню до українців: нардеп жорстко розкритикував податкову амністію

Закон про податкову амністію, ухвалений Верховною Радою, є "прямим рекетом держави" по відношенню до українців.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Це рекет по відношенню до середнього класу в Україні. Ініціативи чинної влади мають гарні назви - детінізація, добровільне декларування - але всередині інші речі, небезпечні. Про що йдеться? Всі люди, які до вересня 2022 року не задекларують свої активи, будуть вважатися, там прямо прописано, такими, що заявили про те, що в них пройшло оподаткування", - пояснив нардеп.

Читайте також: Все робити "по-білому" - нардеп дав важливу пораду українцям

Надалі, зазначив Гончаренко, податкова отримує право почати це перевіряти:

"Якщо у вас є квартира більше 120 кв. м, або активи більше 400 тис. грн, і, можливо, ви все це придбали 10 років тому, у вас може давно не бути документів, все одно ви повинні будете йти пояснювати, захищатися, звідки все це взяли, якщо не задекларували і не сплатили 5%. У нас у країні діє презумпція невинуватості, а в цьому випадку все навпаки".

На думку депутата, це "прямий рекет з боку держави по відношенню до людей, які мають заощадження, будинок тощо".

Читайте також: Декларації про доходи стануть обов'язковими для всіх — нардеп розкрив подробиці

Нагадаємо, Верховна Рада 15 червня ухвалила пакет законів про проведення податкової амністії з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Щоб взяти участь, необхідно буде подати спецдекларацію. Валютні цінності на рахунках у банках в Україні і права грошової вимоги до резидентів України можна буде амністувати за ставкою 5%; валютні цінності на рахунках в іноземних банках або в іноземних фінансових установах і права грошової вимоги до нерезидентів України - 9%, ОВДП - 2,5%.

Автор ініціативи, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев ("Слуга народу") заявляв, що законопроєкт необхідний для простих громадян, які за 30 років накопичили певні кошти, ухиляючись від оподаткування.