У НБУ заявили про закінчення кризи — "слуга народу" назвав ознаки

Олексій Устенко розповів, які показники говорять про швидкий вихід України з кризи

У НБУ заявили про закінчення кризи — "слуга народу" назвав ознаки

Економічна криза в Україні завершилася — про це заявили в НБУ. Тому регулятор згортає антикризові заходи підтримки банків. Чи справді криза добігає кінця, розповів нардеп від фракції "Слуга народу" Олексій Устенко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Об'єктивно ми можемо розцінювати те, що криза закінчується потроху й у світі. Це видно і за кількістю вакцинованих у Німеччині, Франції, Ізраїлі, де фактично вже не потрібно носити маски та бізнес починає відкриватися. Ми це бачимо за рекордними цінами на корисні копалини, на продукцію сільського господарства. Сьогодні та ж кукурудза наперед має рекордну вартість за останнє десятиліття за форвардними контрактами.

Це означає, що світ відновлюється, починається активне будівництво, все ті проєкти, які були заморожені, починають відновлюватися. Україна тут не виняток, тому що ми живемо не відірвано від світу", — сказав він.

Читайте також: Гривня зміцнюється: банкір розповів, чи варто купувати долари

Популярні відео

Депутат пояснив, що це означатиме для простих українців.

"Є аналітика, яка говорить, що знову пішов попит на певні спеціальності — у сфері будівництва, громадського харчування, на багато технічних спеціальностей. Якщо раніше були масові скорочення людей, то сьогодні додаються вакансії. Це перший показник того, що криза минає. Друге — це наповнення бюджету, перевиконання плану з податкових надходжень, збільшення, на жаль, інфляції, яка підкреслює те, що зростання почалося. Що це означає для населення? Безумовно, буде більша кількість робочих місць і більш конкурентна заробітна плата. Ми бачимо, що середня зарплата від місяця до місяця потихеньку йде вгору.

Ми можемо говорити, що криза закінчена, до осені. Ми поки не розуміємо, що буде восени, тому що не знаємо, що буде з вакцинацією. Колективний імунітет може зробити так, щоб ми більше не падали ні в які "червоні зони", — сказав він.

Читайте також: На порозі світової кризи: озвучений тривожний прогноз для України

Додамо, вже з 1 липня будуть скорочені терміни та обсяги кредитів рефінансування. У НБУ вважають, що зменшення рефінансування має стимулювати банки активніше працювати з клієнтами. Зокрема — кредитувати й залучати депозити за високими ставками. Також в НБУ оголосили про поступове згортання антикризових монетарних заходів, які використовувалися для підтримки банків під час пандемії. Як констатували в НБУ, українська економіка повернулася до стійкого зростання, а банки здатні виконувати свої зобов'язання і не потребують підтримки.

Джерело Україна 24 Теги