Держава повинна допомогти бізнесу — експертка назвала три важливі кроки

Наталя Ємченко розповіла про три основні групи бізнесу

Держава повинна допомогти бізнесу — експертка назвала три важливі кроки

В індустріальному парку "Біла Церква" відбувся форум інноваційних виробництв. Подробиці розповіла директорка зі зв'язків з громадськістю та комунікацій SCM Наталя Ємченко в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Тарас Качка, заступник міністра економіки, озвучив, що існує три групи бізнесу. Це маленький бізнес, високотехнологічний, який в загальному і цілому не вимагає підтримки та успішно конкурує невеликими обсягами на світових ринках. Це сировинний бізнес, який тісно пов'язаний з державною політикою, оскільки мова йде про квоти та мита; це аграрний бізнес, руда і так далі. Це основа українського експорту, яка вкрай важлива, щоб невеликі українські експортери мали можливість рухатися вперед. І є третій сектор, він знаходиться посередині, — це технологічні компанії, у яких є великі запити до держави", — сказала вона.

Читайте також: Рада розгляне податкову амністію: "слуга народу" пояснила, що це таке

Популярні відео

Ємченко розповіла, що має зробити держава для підтримки бізнесу.

"В цілому мова йде про те, що Україна відзначає п'ять років підписання договору про Асоціацію з ЄС, і через п'ять років підбивалися так би мовити підсумки — виграла Україна від цієї угоди чи програла. Думки розділилися, держава вважає, що Україна виграла, а представники промисловців вважають, що втратила велику кількість можливостей.

Якщо підсумувати дискусію, тобто три великих поля. Перше — це формування політики. По суті, зараз в України є вікно для того, щоб переглянути умови асоціації з ЄС. Це роль держави, ті асиметричні заходи, які були невигідні Україні, зараз можна міняти. Другий великий блок — це створення спеціальних інструментів для підтримки експортерів, наприклад, кредитне експортне агентство. Це величезний складний шматок, який уряд повинен виконати. І третій блок — блок промоцій України як сильної промислової країни. Про Україну мало знають як про виробника, через це незнання існує великий скепсис, і тому в експортерів є складнощі з заходом на ринок", — сказала вона.

Раніше Наталія Ємченко розповідала, як держава може поліпшити життя простих українців.

Джерело Україна 24 Теги