Як зупинити хвилю трудової міграції: Колесніков дав поради владі

Якщо сьогодні в Україні вийти на зарплати в середньому від 600 доларів і вище, половина людей не поїдуть за кордон

Як зупинити хвилю трудової міграції: Колесніков дав поради владі

Віце-прем'єр міністр України (2010-2012 роки) Борис Колесніков в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, які кроки має робити влада, щоб люди не шукали заробітку за кордоном, а залишалися працювати в Україні.

«Якщо сьогодні в Україні вийти на зарплати в середньому від 600 доларів (20 тисяч гривень) і вище, половина людей не поїдуть за кордон. Тому що зарплата в Європі, зокрема, Східній Європі висока, але вона зумовлена ​​продуктивністю праці. В ту ж Польщу Сполучені Штати вклали понад 100 мільярдів доларів, щоб люди працювали на сучасних автоматизованих виробництвах. Українці ж затребувані в Польщі ... і не тільки на зборі полуниці, як у нас люблять дорікати. Але працюють в машинобудівній галузі, в сфері побутової техніки, багато інженерів там працює. Люди готові залишитися, питання тільки: на яких умовах? Якщо, наприклад, на будівельних роботах, у сфері будівництва платитимуть зарплату в 16-18 тисяч гривень, то люди залишаться працювати в Україні. Але для цього потрібна автоматизація виробництва», - зазначив Колесніков.

Читайте також

Раніше президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник заявив, що значна частина молоді у віці від 18 до 29 років ще до карантину думала про те, щоб поїхати працювати за кордон.

Популярні відео

Теги