Гра далека від завершення: Кулеба про "Північний потік-2"

Глава МЗС розповів, чи є загроза для України

Гра далека від завершення: Кулеба про "Північний потік-2"

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" оцінив ризики для України від добудови російського газопроводу "Північний потік-2" і позицію Заходу в питанні транзиту газу.

Зокрема, міністр прокоментував рішення США щодо зняття санкцій з "Північного потоку-2" з формулюванням "у національних інтересах Сполучених Штатів".

"Північний потік-2" – це дуже болісна історія, але не у відносинах України з Росією чи США з Росією. Це дуже болісна історія для трикутника США-Німеччина-Україна. Тому що за всіма ключовими питаннями, зокрема і в оцінці агресії Росії проти України у нас спільна позиція. Голова МЗС Гайко Маас на пресконференції зі мною чітко заявив: Росія є стороною конфлікту у війні проти України і несе відповідальність за те, що там відбувається. Тому у нас всі оцінки збігаються, але, на жаль, так буває в житті, політиці, дипломатії, коли є одне питання щодо якого думки різняться. Тому коли США написали цю фразу "в національних інтересах", то вони мали на увазі свої відносини з Німеччиною, а не з Росією", - пояснив міністр.

Читайте також: В Україні придумали спосіб боротьби з "Північним потоком-2": з'явились подробиці

Популярні відео

За його словами, всі новини про те, що газопровід "заклали, зварили і запустили", надходять із самої Росії:

"Вона своїми інструментами інформаційної війни намагається показати, як вони вже все врегулювали, що перемога на їхньому боці. Але, насправді, все набагато складніше. Процес дуже болісний. В Конгресі США відбуваються спроби зобов'язати адміністрацію Байдена застосувати санкції. Є складні перемовини, які тривають зараз між США та Німеччиною. Непроста розмова була у мене щодо "Північного потоку-2" в Німеччині. Тому гра далека від завершення".

Коментуючи ситуацію, в якій "Північний потік-2" буде добудовано і запущено, Кулеба зазначив:

"По-перше, це жодним чином не впливає на транзитний контракт, який вже діє на дуже вигідних умовах. По-друге, не буде ситуації, коли ми просто втратимо гроші від транзиту, тому що наша ГТС не лишиться пустою. По-третє, у нас часто ситуацію з "Північним потоком-2" зводять до втрати цих 3 млрд доларів за транзит. А насправді, там є ще величезна купа безпекових ризиків, які з цим пов'язані. І ми нашим німецьким і американським партнерам постійно наголошуємо, що це не лише про економіку – це про безпеку України".

Читайте також: Путін хоче всіх переконати щодо "Північного потоку-2" - експерт про запуск газопроводу

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 4 червня заявив про завершення будівництва першої гілки газопроводу "Північний потік-2".

Раніше журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" у найближчі кілька років не працюватиме.

Джерело Україна 24 Теги