Всі в уряді та бізнесі готуються — заступник міністра про ситуацію з пальним із Білорусі

Тарас Качка розповів, чи можливе припинення поставок білоруського пального

Всі в уряді та бізнесі готуються — заступник міністра про ситуацію з пальним із Білорусі

Для Білорусі вигідний паливний ринок України — про це заявив заступник міністра економіки Тарас Качка в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Ситуація політичного використання поставок пального можлива, але всі розуміють, що за великим рахунком Україна є дуже привабливим ринком для Білорусі, і це був би дуже радикальний крок з боку Білорусі. Ми розуміємо з тих меседжів, які ми побачили від виробників, що для них важливо мати доступ до українського ринку. Проте всі в уряді та бізнесі готуються до того, що такий сценарій може статися. Щоб не було перебоїв, провели наради і з національним виробником, і з мережами", — сказав він.

Читайте також: Чи проживе Україна без білоруського бензину: в Мінекономіки дали відповідь

Популярні відео

За словами заступника міністра, на місце білоруських постачальників можуть швидко прийти інші.

"Всі розуміють, що ринок є високо конкурентним, і національний виробник зацікавлений в збільшенні виробництва пального. Коли використовують слово "залежність" (від білоруського пального — ред.), то ця залежність пов'язана тільки з географічною близькістю і доступністю цього пального. Але якщо білоруські постачальники пального вирішать піти з українського ринку, їх місце швидко займуть інші постачальники. Міністерство енергетики активно працює в цьому напрямку", — сказав він.

Читайте також: Заступник міністра розповів про торгівлю України з Білоруссю: є два важливі товари

Качка пояснив, чи може ситуація вплинути на ціни на бензин.

"Ціна в Україні більше реагує на ціну нафти. І у нас немає паніки у зв'язку з новинами з Білорусі. Тому навряд чи це вплине суттєво. Але якщо буде різке припинення поставок, то кілька тижнів може бути екстраординарна ситуація на ринку", — сказав він.

Раніше експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн розповів, чи готова Україна відмовитися від білоруського бензину.

Джерело Україна 24 Теги