Невигідний проєкт, треба думати про іншу небезпеку - експерт про "Північний потік-2"

За словами Івана Надєїна, у України найдешевші в Європі тарифи на транзит газу

Невигідний проєкт, треба думати про іншу небезпеку - експерт про "Північний потік-2"

Питання функціонування газопроводу "Північний потік-2" менш важливе, ніж доля української газотранспортної системи. Про це в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" заявив енергетичний експерт Іван Надєїн.

Експерт зазначив, що "Північний потік-2" - чисто політичний проєкт, який не несе економічної вигоди.

"Українська ГТС - найдешевший вид логістики газу з Росії в Європу. Інвестиції, вкладені росіянами в "Північний потік", економічно необґрунтовані. Безумовно, тут політика. Весь CAPEX (капітальні витрати - ред.) в цьому проєкті, десятки мільярдів євро, просто ніколи не окупиться. Я впевнений, що фактично цей проєкт нерентабельний. У України найдешевший тариф на транзит, ці цифри менші, ніж у будь-якого європейського оператора, український транзит - це надійний транзит", - сказав експерт.

Популярні відео

За словами Надєїна, важливу роль також відіграють українські сховища газу.

"Друге, найважливіше, - це газові сховища, найбільші в Європі. Тобто не потрібно тримати газ за Уралом, його можна тримати на кордоні з Європою в Україні, як це завжди і відбувалося. Україна ще й зручна для пікових навантажень у системі", - сказав Надєїн.

Читайте також: В Україні придумали спосіб боротьби з "Північним потоком-2": з'явились подробиці

Експерт зазначив, що потрібно піднімати питання функціонування української ГТС.

"Я б всю дискусію з "Північного потоку-2" перевів у формат "що буде з українською ГТС". Українська ГТС для нас важливіше питання, нам треба розуміти, як ми її будемо завантажувати, це 3-4% українського ВВП, це фактично енергетична безпека. Треба розуміти, що в України в останні 5 років був план "А", що "Північного потоку" не буде, а єдиний план "Б" - зменшення споживання газу", - сказав Надєїн.

Читайте також: "Північний потік-2" може не почати роботу — журналіст назвав три ознаки

Зазначимо, що представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що США зроблять все можливе для того щоб "Північний потік-2" не став політичною зброєю Кремля.

Джерело Україна 24 Теги