Порахувати просто: ексміністр назвав причину зростання бідності в Україні

За словами Андрія Реви, більше половини українців вважають, що їхнє фінансове становище погіршилося

Порахувати просто: ексміністр назвав причину зростання бідності в Україні

За останній рік витрати українців росли вдвічі швидше, ніж їхні доходи.

Про це заявив в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" ексміністр соціальної політики Андрій Рева, оцінюючи рівень бідності в Україні.

"Проблема з бідністю існує скрізь, де живуть люди, де існують держава і влада. Часто люди оцінюють ефективність будь-якої влади саме за успіхами в боротьбі з бідністю. Людям обіцяли кінець епохи бідності, минуло 2 роки, ми маємо дані соціологічних досліджень. Вони показують, що 54% українців вважають, що фінансове становище їхньої родини погіршилося. Ця цифра корелює з показником бідності, тобто співвідношенням між доходами і витратами. Збільшилася бідність до 51%. 54% самі себе вважають бідними, а 51% - це офіційна цифра наших науковців", - зазначив ексміністр.

Читайте також: Пенсіонерів свідомо вбивають: Тимошенко сказала, якою має бути мінімальна пенсія

Як підкреслив Рева, за 2020 рік "влада спромоглася збільшити цей показник на 10 пунктів, при тому, що в попередні 3 роки бідність падала з 56% до 41%".

"Чому? Порахувати просто. Основні доходи громадян - це їхня заробітна плата, пенсії. Зарплати за попередній рік збільшилися на 13%, пенсії були проіндексовані в березні на 11%. За офіційними даними, основні витрати - це житлово-комунальні послуги та продукти харчування. За послугами ЖКГ ми маємо 25% зростання всіх тарифів, а за окремими показниками ще вище, що стосується продуктів, то офіційна статистика показує близько 9% зростання. Витрати української родини зросли на 25%, доходи - на 11-12%. Витрати зростають вдвічі швидше, це корелюється з тими настроями, які є", - пояснив він.

Читайте також: У Зеленського розповіли про підвищення прожиткового мінімуму: є підводні камені

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги