В Україні придумали спосіб боротьби з "Північним потоком-2": з'явились подробиці

В Міненерго пропонують зняти заборону з продажу української труби

В Україні придумали спосіб боротьби з "Північним потоком-2": з'явились подробиці

Після запуску Росією газопроводу "Північний потік-2" Україна зможе забезпечити свою енергетичну безпеку, створивши консорціум з управління своєю газовою трубою з залученням західних компаній.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль.

"Нам варто говорити про безпеку – як ми можемо убезпечити себе від прямого вторгнення в Україну, і як наша труба може працювати далі, наповнюючись газом і приносячи такі необхідні Україні кошти в державний бюджет. Це саме і мається на увазі, коли ми говоримо про пропозицію, яка полягає в створенні консорціуму, бо це надасть нам можливість використовувати українську ГТС і далі, і зніме всі подразники, які існують наразі. Проте це неможливо буде зробити, якщо росіяни продовжать монополію "Газпрому" на постачання газу трубою до Європи. Таким чином, необхідно забезпечити повний тиск на Російську Федерацію з тим, щоб вона зняла експортні обмеження для своїх виробників, а також для постачання газу з Середньої Азії, а також з будь-яких інших джерел, і відкрила в себе ринок такий самий, як працює в Європі", - розповіла радниця міністра.

Читайте також: Загроза для всієї Європи: віцепрем'єрка розповіла про небезпечну зброю Росії

Популярні відео

Як зазначила Зеркаль, німецькій владі теж "не дуже вигідно залишити Україну без прокачки газу, тому що тоді вони будуть фактично заручниками одного трубопроводу, який буде виходити з Росії і входити в Німеччину".

"Проте, якщо газопровід "Північний потік-2" таки запрацює, в нас у трубі залишиться не більше, ніж 18 млрд кубометрів відповідно до всіх підрахунків (проти 55,8 млрд кубометрів у 2020 році – ред.)... Навіть італійський напрямок не буде працювати в повному обсязі", - наголосила вона.

За словами Зеркаль, необхідно зняти заборону з продажу української труби або з можливості віддати її в концесію:

"В 2019 році, коли проводили анбандлінг, Верховна Рада чітко сказала, що труба - це наша національна гордість, і вона має належати тільки українському народу – тобто, тільки державна власність. Якщо ми хочемо створювати консорціум, нам потрібно переглянути це рішення і вийти на якісь ринкові можливості для залучення партнерів".

Читайте також: Путін хоче всіх переконати щодо "Північного потоку-2" - експерт про запуск газопроводу

Фото: Официальный сайт "Северного потока - 2"

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 4 червня заявив про завершення будівництва першої гілки газопроводу "Північний потік-2".

Раніше журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" у найближчі кілька років не працюватиме.

Джерело Україна 24 Теги