З'являться нові "МММ": Ляшко попередив про небезпеку нового податку

Олег Ляшко розповів, до чого можуть призвести нові податки на житло, які пропонує Кабмін

З'являться нові "МММ": Ляшко попередив про небезпеку нового податку

Нові податки призведуть до колапсу будівництва житла в Україні, заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко в програмі "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24".

"Я хочу попередити, що можливі нові "МММ" на ринку житла. Чому? Подивіться законопроєкт, який подав уряд. Підвищують податки, зокрема для будівельної галузі. Сьогодні, коли людина купує квартиру, ПДВ не платять. Вони пропонують ввести ПДВ на продаж квартири. Хто за це платитиме? Споживач! Забудовник перекладе на нього ціну, на 20% збільшиться вартість житла. Це означає, що менше людей зможуть його купити.

І друге — з продажу третьої квартири (з першої зараз нуль, з другої 5%) пропонують ввести 18% податку і 1,5% військового збору. Тобто 20%. До чого це призведе — люди перестануть інвестувати. Навіщо їм це робити, якщо вони за кордон можуть вкласти на тих же умовах, ще кудись", — сказав він.

Читайте також: Банки бояться видавати іпотеку — банкір пояснив чому

Популярні відео

Ляшко розповів, якими можуть бути наслідки.

"Це призведе до колапсу будівельної галузі. Якщо зараз ввести податки, то вийде, що люди заплатили за будинок, який вводиться в експлуатацію у 2023 році, а їм скажуть: правила змінилися, нові податки, тому ми вам пропонували за тисячу доларів квадратний метр, доплатите ще тисячу. А якщо доплатити нічим, то грошей ніхто не поверне, і квартири немає", — сказав він.

Ляшко закликав уряд відмовитися від введення нових податків, які, на його думку, обвалять сферу будівництва.

Раніше Ляшко розповів, як влада повинна вчинити з державними дачами.

Джерело Україна 24 Теги