Чи готова Україна відмовитися від білоруського бензину: думка експерта

Сергій Куюн також розповів, чи позначиться можлива відмова на цінах на пальне

Чи готова Україна відмовитися від білоруського бензину: думка експерта

Україна має всі можливості, щоб відмовитися від поставок бензину і дизпального з Білорусі та компенсувати їх з інших джерел.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн. На запитання, чи можна злізти з білоруської "бензинової голки", експерт відповів:

"Це можна зробити досить швидко, ринок готовий буде перебудуватися на нові рейки за 2-3 місяці. У нас є недозавантаженість заводу в Кременчуці, який працює всього на 35%. Крім того, у нас 5 або 6 великих портів, які можуть перевалювати пальне і сировину для того ж Кременчука, вони теж не завантажені. У нас є всі можливості позбутися цієї залежності".

Читайте також: Заступник міністра розповів про торгівлю України з Білоруссю: є два важливі товари

Популярні відео

При цьому Куюн вважає, що особливого подорожчання бензину не буде.

"Коли ти стаєш постійним покупцем, наприклад, на морському напрямку, то і ціни будуть інші. А зараз ціна морських поставок висока через те, що ми це робимо періодично", - пояснив він.

Читайте також: Підробного бензину на АЗС побільшало: названі три кроки для боротьби з фальсифікатом

Експерт також оцінив можливість підвищення цін на проїзд у громадському транспорті через подорожчання бензину:

"Ми неодноразово робили розрахунки, і можна сказати, що вартість пального не є визначальною, можливо, десь 15-20% від ціни перевезень. Основна проблема - це запчастини, зарплата, це те, що дійсно є суттєвими складовими проїзду".

Раніше політичний експерт Геннадій Дубов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна через конфлікт з Білоруссю може отримати проблеми з постачанням бензину і дизелю.

Водночас, глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив упевненість, що Білорусь не відмовиться від постачання бензину в Україну, щоб не втрачати ринок збуту.

Джерело Україна 24 Теги