Світові ціни на продукти різко змінилися - економіст назвав причини

Олег Пендзин навів дані Міжнародної організації продовольства ООН

Світові ціни на продукти різко змінилися - економіст назвав причини

Світові ціни на продовольство пішли вгору через пандемію коронавірусу і поганий врожай.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів економіст Олег Пендзин.

"Кілька днів тому Міжнародна організація продовольства ООН оприлюднила цікавий звіт. Вони щомісяця друкують індекси зростання цін на продовольство. Вони відзначили, що останній місяць був одним з найбільших за зростанням цін за останні 10 років. У річному вимірі в світі за рік ціни зросли на 40%", - зазначив експерт.

Читайте також: Все це обман: Ляшко розкритикував ідею нардепів щодо цін на продукти

Популярні відео

Як пояснив Пендзин, для такого подорожчання є кілька причин:

"Поганий урожай минулого року - більшість врожаю збираються сезонними робітниками, а вони в зв'язку з пандемією не доїхали, оскільки були карантини. Наступний момент - є найбільші економіки, які з великими грошима виходять на продовольчий ринок для того, щоб різко збільшити свої продовольчі резерви. Китай раптово на початку цього року вийшов на світові аграрні ринки для закупівлі великої кількості продовольства в свій аграрний резерв. Завдяки такому виходу кукурудза виросла в 2 рази на зовнішньому ринку. 60% вартості яйця - це комбікорм, комбікорм - це кукурудза, кукурудза в 2 рази підскочила - автоматично яйце пішло вгору. До речі, соняшникова олія теж є в переліку того, що закуповує Китай".

Читайте також: "Це нормальна інфляція": в Зеленського сказали, як зростуть ціни у 2021 році

Коментуючи ситуацію в Україні, економіст зазначив:

"Ми приблизно в кінці червня - на початку липня будемо остаточно оцінювати майбутній врожай. Якщо виправдаються обіцянки МінАПК про те, що врожай буде хороший, то це зіграє свою роль на світових ринках. Тобто ціна стабілізується, є надія, що подальшого зростання цін не буде".

Раніше економіст Олег Пендзин в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як за рік змінилися ціни на продукти в Україні.

Джерело Україна 24 Теги