Півпальта на рік: прожитковий мінімум в Україні порівняли з закордонним

В Україні потрібно ввести соціальний прожитковий мінімум, вважає Олег Пендзин

Півпальта на рік: прожитковий мінімум в Україні порівняли з закордонним

Прожитковий мінімум в Україні відрізняється від інших країн тим, що включає в себе лише фізіологічні потреби, однак не передбачає навіть витрат на утримання житла.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів економіст Олег Пендзин.

"У всьому світі рахують соціальний прожитковий мінімум, ми рахуємо фізіологічний. Є такі країни, де в прожитковий мінімум закладено навіть кошти на утримання домашніх тварин. А у нас з вами фізіологічний - троє трусів, чотири пари шкарпеток, половина пальта на рік, це фізіологія, а не соціальні питання. І різниця між соціальним і фізіологічним прожитковим мінімумом фантастична", - підкреслив економіст.

Читайте також: Нове підвищення пенсійного віку в Україні: експертка розкрила деталі

Популярні відео

Пендзин заявив, що наступним кроком влади в Україні має бути введення соціального прожиткового мінімуму.

"До речі, в Конституції у нас є право на житло. Знайдіть мені в прожитковому мінімумі витрати на утримання житла. Їх просто немає!", - додав експерт.

Читайте також: Прожитковий мінімум хочуть збільшити: банкір розповів, що зміниться для українців

Нагадаємо, наразі прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб становить 2270 грн, а для непрацездатних — 1769 грн на місяць.

Раніше радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про плани влади підвищити прожитковий мінімум в Україні до 40% від середньої зарплати.

Джерело Україна 24 Теги