У Зеленського розповіли про підвищення прожиткового мінімуму: є підводні камені

Радник президента зазначив, що витрати держбюджету зростуть

У Зеленського розповіли про підвищення прожиткового мінімуму: є підводні камені

 

Підвищення прожиткового мінімуму в Україні до 40% від середньої зарплати призведе до збільшення кількості виплат, прив'язаних до цього показника.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

"Зрозуміла політична доцільність того, що потрібно йти на збільшення прожиткового мінімуму, але є багато підводних каменів. Перший, який я бачу, полягає в тому, що для того, щоб ефективно боротися з бідністю, потрібно забезпечувати високий економічний ріст, економіка повинна зростати на 5%, тому президент у публічних виступах говорить про швидке зростання економіки, від 5%", - зазначив радник президента.

Читайте також: Нове підвищення пенсійного віку в Україні: експертка розкрила деталі

Популярні відео

За його словами, в 2021 році економіка країни буде рости приблизно на 4,5%, проте "цього недостатньо навіть для того, щоб ефективно виконувати ті завдання, які стоять перед Україною".

"Є робоча гіпотеза, що наступного року ми будемо рости значно швидшими темпами, але від 5% - це загальна умова для будь-якої країни. Що стосується зростання прожиткового мінімуму, то я розумію, що це 40% від середньої зарплати, це означає, що ми швидко перейдемо від 2200 грн на місяць до приблизно 5,5 тис. грн, якщо врахувати, що середня зарплата цього року приблизно 13-13,5 тис. грн. Буде значний вплив на багато виплат в Україні - штрафи, пені, пенсія. З одного боку, потрібно буде збільшувати витрати держбюджету, з іншого - йти на те, що будуть збільшені виплати за багатьма напрямками, наприклад, подача заяв до суду, різні збори", - розповів Устенко.

Читайте також: Прожитковий мінімум хочуть збільшити: банкір розповів, що зміниться для українців

Нагадаємо, наразі прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб становить 2270 грн, а для непрацездатних — 1769 грн на місяць.

Джерело Україна 24 Теги