Дуже негативна тенденція — експерт розкритикував рішення Кабміну щодо енергетики

В Асоціації сонячної енергетики України заявили про порушення законодавства

Дуже негативна тенденція — експерт розкритикував рішення Кабміну щодо енергетики

Інвестори в "зелену енергетику" з Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції припиняють інвестування в нові проєкти в Україні, поки український уряд не виконає взяті на себе зобов'язання. Усе через ініціативу Кабміну щодо введення акцизного збору на зелений струм. Ситуацію прокоментував виконавчий директор Асоціації сонячної енергетики України Артем Семенишин у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Запровадження акцизу — це пряме порушення діючого законодавства, а також порушення базових принципів, які гарантовані Конституцією України. До того ж, такі дії матимуть наслідком остаточне згортання інвестицій у сферу відновлювальних джерел енергії, а також зупинку переходу на чисті джерела енергії для всієї країни. Такі наслідки ми можемо отримати дуже скоро, і вони триватимуть наступні роки, на жаль", — сказав він.

Читайте також: У Британії з'явилися автобусні зупинки "для бджіл"

Популярні відео

Семенишин розповів про те, що вже зараз відбувається регрес у розвитку зеленої енергетики.

"Ми вже спостерігаємо згортання проєктів, які були започатковані у 2019-20 роках. Ми спостерігаємо відтік прямих інвестицій у сфері відновлювальних джерел енергії, а також зупинку будівництва нових сонячних станцій. Це дуже негативна тенденція. Ми маємо дотримуватися своїх цілей, які ми задекларували перед Європейським Союзом щодо переходу на чисті джерела. На мою думку, має спрацювати здорова позиція народних депутатів, які повинні не підтримати пропозицію Кабінету міністрів", — сказав він.

Читайте також: Євросоюз зробив новий крок до переходу на зелену енергетику: подробиці

Додамо, на думку інвесторів,  невиконання Україною своїх зобов'язань негативно впливає на залучення нових інвестицій та на перехід до чистої енергетики та енергетичної незалежності. Дії уряду зелені інвестори називають порушенням договору. Раніше не допустити введення акцизу на "зелений струм" просила  Асоціація сонячної енергетики України. Там впевнені - така ініціатива порушує права інвесторів та шкодить бізнес-клімату в Україні. Також представники сонячної індустрії кажуть, що введення нового податку суперечить державним гарантіям, які уряд надав  зеленим інвесторам у рамках меморандуму.

Раніше уряд погодив зміни до податкового кодексу, де, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на зелену енергію в Україні, за ставкою у діапазоні від 3% до 40%.

Джерело Україна 24 Теги