Рада ухвалила закон про "податок на Google": експертка розповіла, хто його заплатить

Юлія Маркуц пояснила, як транснаціональні компанії платитимуть податки в Україні

Рада ухвалила закон про "податок на Google": експертка розповіла, хто його заплатить

У Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який зобов'яже світові технологічні компанії платити податки в український держбюджет. Зокрема, мова йде про Apple, Google, Microsoft, Netflix і так далі.

Аналітикиня Центру аналізу суспільних фінансів і публічного управління Київської школи економіки Юлія Маркуц розповіла в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", хто в підсумку заплатить податок.

"ПДВ, як відомо, це податок, який включається в кінцеву вартість будь-якого продукту. В цьому випадку не потрібно обманювати себе, що великі транснаціональні компанії, яких стосується закон, платитимуть своїм коштом — звичайно, це буде включено у вартість, яку платять споживачі. Відповідно, якщо ви завантажуєте фільм на Netflix і чекаєте, що ціна не зміниться, — це навряд чи, імовірніше, ціна збільшиться на 20%", — сказала вона.

Читайте також: Захищеність низька — експерт розповів про важливу проблему безпеки України

Популярні відео

Експертка пояснила, що змінюється для самих компаній.

"Нормативне поле, яке у нас намагаються ввести, побудовано таким чином, щоб всі транснаціональні корпорації, що надають послуги українцям, мали зручний механізм для свого оподаткування. Буде спеціальний вебпортал, яким керуватиметься державна податкова служба, це можливість подавати спрощену декларацію, платити податки в доларах або євро. Тобто для них створюються всі умови, щоб вони легально надавали свої послуги українцям. А те, що українці замість легального контенту шукають нелегальний, — це вже питання свідомості та сумління наших громадян", — сказала вона.

Маркуц наголосила, що за оцінками глави податкового комітету Верховної Ради, бюджет України може отримати від цих податків приблизно 3 млрд гривень на рік.

Читайте також: Майже всіх українців підключать до швидкісного інтернету - міністр озвучив терміни

Додамо, закон спрямований на збільшення доходів держбюджету від ПДВ за рахунок залучення до оподаткування нерезидентів, які надають фізособам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України. Як стверджують правники, для користувачів послуг цих компаній ніяких змін не буде. Але незалежні експерти попереджають, що додаткові витрати інтернет-гіганти будуть намагатися перекласти на своїх клієнтів.

Джерело Україна 24 Теги