Припиняти торгівлю з Білоруссю не можна — в "слузі народу" розповіли чому

Олександр Корнієнко пояснив, що можна змінити в сфері торгівлі між Україною і Білоруссю

Припиняти торгівлю з Білоруссю не можна — в "слузі народу" розповіли чому

Торгівлю з Російською Федерацією і Білоруссю неможливо просто припинити — про це заявив глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24". Так він прокоментував прийняту Верховною Радою заяву про засудження влади Білорусі за посадку літака Ryanair з білоруським опозиціонером Романом Протасевичем на борту.

"Тим, хто пропонує забути про торговельні відносини (з Білоруссю - ред.), я поставлю одне питання: а як ми будемо імпортозамінювати бітум, який у нас в таких обсягах не виробляється? Нам потрібно або його закуповувати в Європі втричі дорожче, і тоді "Велике будівництво" нам точно будуть всі згадувати, вартість цих доріг. Або розуміти, як ми будемо налагоджувати цей процес, але на це піде кілька років. Це просто приклад, там дуже багато.

Є такі групи товарів, наприклад, борошно, тут, я вважаю, потрібно зараз мито ставити ввізне, тому що у нас в країні точно проблем з борошном немає. Але є, я знаю, багато людей, які вважають білоруські товари дуже якісними й купують, це певною мірою міф. Там нібито використовуються радянські ГОСТи, всі думають, що радянські ГОСТи — мірило якості. Потрібно підходити вибірково, Міністерство закордонних справ і Мінекономіки повинні нам сформулювати певну дорожню карту: де ми можемо економічно почати з Білоруссю по-іншому працювати, де можемо зберегти економічні зв'язки", — сказав він.

Читайте також: Чи проживе Україна без білоруського бензину: в Мінекономіки дали відповідь

Популярні відео

Корнієнко зазначив, що білоруській стороні також невигідно припиняти торгівлю.

"Він (Лукашенко - ред.) там намагався щось з бензином прикрутити, але потім відразу зрозумів, що вони тоді втрачають великий ринок збуту. Насправді зупинка НПЗ теж дуже дорога історія. Не думаю, що це така лінійна історія — він там все зупинив, а ми перестали купувати. Торговий баланс величезний, 20 млрд з гаком. Треба розуміти, як з цього поступово виходити, у нас і з Росією 4 млрд баланс, пан Козак (заступник голови адміністрації президента Росії — ред.) пред'являє нам в прямому ефірі: "Ви ж з нами торгуєте, не забувайте про це". Багато ринків вже змінені, але є там речі, які складно змінити, наприклад, ядерне паливо, газ", — сказав він.

Раніше журналіст Дмитро Гордон заявив, що Україна здатна забезпечити себе і потрібно повністю припинити торгівлю з Білоруссю і Росією.

Джерело Україна 24 Теги