Брехня в деклараціях: "слуга народу" пояснив, чому проти ув'язнення

"Обмеження свободи - абсолютно достатній рівень відповідальності", - стверджує Фріс

Брехня в деклараціях: "слуга народу" пояснив, чому проти ув'язнення

Народний депутат з фракції «Слуга народу» Ігор Фріс у програмі «Сьогодні Ранок» на телеканалі «Україна 24» виступив проти повернення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в деклараціях про доходи чиновників та політиків.

«Я взагалі не голосував за цей законопроєкт у першому читанні, не буду його підтримувати й в другому читанні також. Хочу наголосити, що Україна все-таки є правовою державою. І у нас є рішення КСУ, яке, з тих чи інших підстав, ми не обговорюємо, чому таке рішення було прийнято. Але там, у мотивувальній частині рішення, було чітко визначено, що порушують вказані норми, коли рівень відповідальності, тобто рівень санкцій значно перевищує небезпеку, яка створює вплив на суспільні правовідносини», - зазначив нардеп.

Читайте також: В Україні перевірять нардепів з біткоїнами в деклараціях: "Це виклик теперішнього року"

Популярні відео

«Тому обмеження волі, на моє переконання, абсолютно достатній рівень відповідальності для осіб, які в той чи інший спосіб не задекларували – чи помилилися, чи свідомо не внесли відомості в декларацію… Застосування штрафів – це одна частина. А друга частина – обмеження волі до двох років з правом займати певні посади, на моє глибоке переконання, є достатнім способом санкціонування з боку держави подібних правових порушень», - додав Фріс.

Читайте також: Побачимо багато цікавого - глава НАЗК розповів про декларування доходів-2021

У квітні Верховна Рада на позачерговому пленарному засіданні ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт №4651 щодо посилення відповідальності за декларування неправдивої інформації та неподання декларації суб'єктом декларування, який, зокрема, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі.

Нагадаємо, в деклараціях про доходи за 2020 рік 652 чиновники задекларували 46 351 біткоїн на 75 млрд грн, серед них є і народні депутати. Депутатка Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" запідозрила їх у шахрайстві.

Джерело Україна 24 Теги