Ексміністр розкритикував закон про прожитковий мінімум: "Це злочинно, це ганьба"

"Прожитковий мінімум - це еталон, за яким ми оцінюємо реальний стан життя людей", - зазначив Рева

Ексміністр розкритикував закон про прожитковий мінімум: "Це злочинно, це ганьба"

В ефірі програми «Ток-шоу №1» на телеканалі «Україна 24» ексміністр соціальної політики Андрій Рева розкритикував законопроєкт про перегляд прожиткового мінімуму.

«Прожитковий мінімум – це конституційна гарантія, це еталон, це те, по чому ми повинні оцінювати реальний стан життя людей. У 46-й статті Конституції прописано, що всі пенсії, соціальні виплати повинні бути не менші, ніж прожитковий мінімум, встановлений законом. І що робить нова влада? Якщо стару владу сварили за те, що прожитковий мінімум занижений, то ця влада підвищує (згідно із законопроєктом – ред.) прожитковий мінімум офіційно до 40% від середньої зарплати. А далі написали: встановити, що прожитковий мінімум після набуття чинності цим законом, не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та зарплат працівників, та інших виплат», - заявив ексміністр.

Читайте також: Прожитковий мінімум за новими правилами: експерт оцінив ідею "слуг народу"

Популярні відео

Тобто, за його словами, буде прекрасний прожитковий мінімум, але тільки він не буде застосовуватись до соціальних виплат.

«Друга позиція. Прожитковий мінімум, відповідно до цього закону, тепер охоплюватиме не лише поняття мінімальної зарплати. Але він ще буде неоподаткованим мінімумом. Сьогодні неоподаткований мінімум – 17 грн. Мінімальна зарплата – 6 тис. грн. Запитайте сьогодні, скільки люди отримують в Україні. Сьогодні з 10 млн платників єдиного соціального внеску 4 млн платять з мінімальної зарплати. Податок на доходи фізичних осіб – це бюджетоутворювальний податок. У маленьких містах, якщо ви перестанете платити ПДФО з мінімалки, що з ними станеться – вони вимруть. І це все закладено в цьому законопроєкті. Це злочинний закон, це ганьба всім тим, хто голосував за подібні речі», - зазначив Рева.

Читайте також: В Україні хочуть підвищити прожитковий мінімум: ексміністр оцінив ідею "слуг народу"

Раніше Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про прив'язку прожиткового мінімуму до середньої зарплати. Нагадаємо, на сьогодні прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб становить 2270 грн на місяць, для непрацездатних - 1769 грн в місяць.

Джерело Україна 24 Теги