Заступник міністра розповів про торгівлю України з Білоруссю: є два важливі товари

Тарас Качка зазначив, що вузол політики й торгівлі є досить складним для уряду

Заступник міністра розповів про торгівлю України з Білоруссю: є два важливі товари

Загострення конфлікту з Білоруссю є викликом для України, яка імпортує два важливі білоруські товари – пальне і добрива.

Про це розповів в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" заступник міністра економіки Тарас Качка.

"Україна завжди торгує в мінус. Але я перевірив – останні два місяці ми торгуємо з профіцитом. У нас мінус у торгівлі товарами був сформований лише взимку за рахунок ціни на газ. А так ми торгуємо дедалі стабільніше – найбільше з ЄС. У нас торік пішов мінус, а цього року – дуже-дуже гарний плюс", - повідомив заступник міністра.

Читайте також: Є російський фактор — економіст про нові правила Білорусі для України

Популярні відео

За словами Качки, з Білоруссю в України "зараз найбільший виклик".

"У нас є два імпортні товари з Білорусі, які є сировинними й важливими для нашої промисловості – це пальне і добрива, яких ми трохи більше ніж на 1 млрд імпортуємо. А щодо решти товарів ми також маємо профіцит – ми на 1,4 млрд доларів експортували й на 1,1 млрд доларів імпортували продукції", - пояснив він.

Заступник глави Мінекономіки зазначив, що "цей вузол політики й торгівлі є досить складним для уряду", але висловив впевненість, що Кабмін впорається на цьому напрямку.

Читайте також: У МЗС відповіли на провокаційну заяву Лукашенка про Крим: санкції будуть неминучі

Раніше економіст Андрій Новак розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" про несподівану вигоду для України від західних санкцій проти Білорусі.

Також народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна в разі введення економічних санкцій проти Білорусі залишиться без якісних білоруських харчових продуктів, зокрема згущеного молока.

Джерело Україна 24 Теги