Грошей немає давно - банкір пояснив сенс підвищення пенсійного віку

Тарас Козак засмутив прогнозом: питома вага пенсіонерів постійно зростатиме, а працюючих буде все менше

Грошей немає давно - банкір пояснив сенс підвищення пенсійного віку

Грошей на виплату пенсій давно не вистачає, тому підвищення пенсійного віку доцільно. Таку думку в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" висловив інвестиційний банкір Тарас Козак.

"Грошей не вистачає вже дуже давно. І, попри умовну пенсійну реформу, яка була проведена у 2017 році, цей дефіцит зростає. Цього року він становить близько 200 млрд грн. Це сума, якої не вистачає Пенсійному фонду для того, щоб виплачувати пенсії навіть без тієї індексації, яка передбачається", - сказав фінансист.

Популярні відео

За словами Козака, підвищення пенсійного віку - вимушений захід.

"Підвищення пенсійного віку - це не чиєсь бажання, а сувора необхідність в умовах демографічної кризи, в якій ми живемо, коли пенсіонерів стає більше, вони живуть довше, а працюють менше. Хтось виїжджає за кордон, крім того, покоління, яке народилося в 90-х роках, було досить нечисленним, зараз воно починає працювати, але мало людей працюють, виходить на пенсію значно більше, це покоління, яке народилося в 50-х роках минулого століття. Така перманентна демографічна криза спонукає до підвищення пенсійного віку. До речі, український чоловік, який на сьогодні виходить на пенсію за певних умов у 65 років, це найщасливіший чоловік, тому що всюди в Європі пенсійний вік вище 60 років", - сказав Козак.

Читайте також: Не таке вже й досягнення — економістка розкритикувала нововведення з пенсіями

Також банкір спрогнозував, що пенсійна криза буде й надалі збільшуватися. На його думку, введення накопичувальної системи полегшило б становище.

"Прогнози невтішні, українців ставатиме все менше, житимуть вони довше. Тобто питома вага пенсіонерів постійно зростатиме, а працюючих, які відповідно до солідарної системи забезпечують їх пенсією, буде все менше. Країна стоїть перед великим викликом - як забезпечити мінімальне гідне життя для пенсіонерів, особливо коли популісти не дають прийняти накопичувальну пенсійну систему, яка працює в усьому світі", - сказав Козак.

Читайте також: В Україні проведуть перерахунок пенсій: кому і коли чекати на доплати

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповіла, що пенсійна реформа, яка передбачає введення накопичувальної пенсійної системи в Україні, містить два ризики.

Джерело Україна 24 Теги