В Україні відповіли Путіну щодо транзиту газу: обіцянок агресора замало

Українська сторона чекає гарантій Заходу

В Україні відповіли Путіну щодо транзиту газу: обіцянок агресора замало

Україні недостатньо словесних обіцянок Росії щодо продовження транзиту газу після завершення чинного контракту. Потрібні гарантії щодо транзиту газу через Україну з боку США і Євросоюзу, а не лише заяви країни-агресора.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями "Оператора ГТС України" Ольга Белькова, коментуючи заяву Кремля щодо необхідності продовження прокачування газу через Україну.

"Мені значно приємніше реагувати на заяви нашого президента, з яким я цілком погоджуюсь у тій частині, де він говорить чітко і ясно - що в України нема ніякого плану Б в частині ГТС, тому що для нас план Б - це коли ми відновимо територіальну цілісність і спроможність захищати свою незалежність як фізично, мілітарно, так і з економічної точки зору. Тому ніякі папірці або словесні обіцянки, ми вважаємо, не є доречними. Ми вважаємо, що виключно підписані контракти, які мають гарантії, як зазначив президент, не тільки однієї сторони, а таких поважних партнерів, як Європейський Союз і Сполучені Штати Америки. Зважаючи на надзвичайну важливість цього питання, ми вважаємо абсолютно правильним сьогодні говорити лише про ті гарантії, які можуть надати тільки наші дійсні стратегічні партнери, а не виключно обіцянки країни-агресора", - наголосила вона.

Читайте також: Небезпека не в "Північному потоці-2" - експерт пояснив, де Україна зазнає значних втрат

Популярні відео

Белькова додала, що навіть за відсутності транзиту "українська ГТС буде використовуватися й надалі для забезпечення першочергових потреб українського ринку".

Нагадаємо, прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що РФ не має наміру відмовлятися від прокачування газу через Україну навіть після завершення чинного контракту на транзит.

Раніше журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" в найближчі кілька років працювати не буде.

Джерело Україна 24 Теги