Ексміністр про доплати до пенсій в Україні: Кабмін мав вжити інші заходи

Уряд мав застосувати інші заходи підтримки пенсіонерів, вважає Павло Розенко

Ексміністр про доплати до пенсій в Україні: Кабмін мав вжити інші заходи

Доплата до пенсій у 100 грн для пенсіонерів, які не потрапили під індексацію у березні, не зможе компенсувати зростання цін в Україні.

Про це заявив в ефірі програми "Зворотний зв'язок " на телеканалі "Україна 24" ексвіцепрем'єр-міністр Павло Розенко.

"Пенсіонери мають отримувати надбавку до їхніх пенсій у 100 грн постійно, до повного перерахунку пенсій. А повний перерахунок пенсії настає у разі повного виходу пенсіонера на пенсію, коли він перестає бути працюючим пенсіонером, або в момент індексації пенсії згідно з законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, коли настане час для перерахунку індексації цієї пенсії", - заявив ексвіцепрем'єр.

Читайте також: У Зеленського назвали дві причини маленьких пенсій в Україні

Популярні відео

Як зазначив Розенко, сума в 100 грн "абсолютно не покриває потреби нинішніх пенсіонерів, особливо зважаючи на те, що протягом останніх трьох місяців різко зросли ціни на харчові продукти, товари першої необхідності від 50% до 100%".

"Тому очевидно, що уряд мав застосувати інші заходи підтримки купівельної спроможності й рівня життя пенсіонерів. Але ситуація в Пенсійному фонді за два останні роки суттєво погіршилася, дефіцит бюджету ПФУ катастрофічно зріс за останні роки. Тому, я так розумію, у чинної влади просто немає ресурсу, щоб підвищувати пенсії на більшу суму", - сказав він.

Читайте також: В Україні запрацювала нова можливість оформити пенсію: в ПФУ розкрили подробиці

Нагадаємо, працюючим пенсіонерам цього року перерахунок пенсій проведуть у червні, хоча раніше це робили у квітні. При цьому пенсіонери можуть заднім числом отримати доплати за квітень і травень.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги