Названо проблему з індексацією пенсій в Україні: вийшло непорозуміння

Лідія Ткаченко розкрила подробиці реформи з осучаснення пенсій

Названо проблему з індексацією пенсій в Україні: вийшло непорозуміння

Частина пенсіонерів в Україні не отримує індексацію в березні, оскільки люди, які виходять на пенсію в останні роки, не підпадають під її правила.

Про це розповіла в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" провідна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

"Не всі люди отримують індексацію в березні, тому що так виписане законодавство, зокрема й урядові постанови, які все це регулюють, що індексація проводиться залежно від того, з якої зарплати нараховано пенсію. Коли у 2017 році робили реформу, так зване осучаснення, то там була ідея, щоб всі пенсіонери мали пенсії, призначені з однієї зарплатної бази. Цю ідею трохи важко виконати в повному обсязі, тому що у нас зарплати зростають дуже швидко в номінальному виразі, звичайно, і виходить, що пенсії дуже сильно відстають від сучасного розміру зарплат", - розповіла співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень.

Читайте також: У Зеленського назвали дві причини маленьких пенсій в Україні

Популярні відео

За її словами, нові пенсії призначаються з більших заробітків.

"Тому пенсіонери, які виходять на пенсію в останні 1, 2, 3 роки, не підпадають під правила індексації. Тут заплутаність правил індексації – хотіли зробити більше рівності, рівності не вийшло, вийшло певне непорозуміння", - пояснила Ткаченко.

Читайте також: В Україні запрацювала нова можливість оформити пенсію: в ПФУ розкрили подробиці

Нагадаємо, пенсіонерам, які працюють, цього року перерахунок пенсій проведуть у червні, хоча раніше це робили у квітні. При цьому пенсіонери можуть заднім числом отримати доплати за квітень і травень.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги