Проблему пенсій для переселенців з Донбасу можна вирішити за однієї умови – ексміністр

За словами Павла Розенка, проблему можна розділити на дві категорії

Проблему пенсій для переселенців з Донбасу можна вирішити за однієї умови – ексміністр

Питання заборгованості з виплати пенсій вимушеним переселенцям з Донбасу можливо буде вирішити лише після повної реінтеграції ОРДЛО.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" ексвіцепрем'єр-міністр України Павло Розенко, коментуючи намір Кабміну погасити 11 млрд гривень боргу з виплати пенсій переселенцям з Донбасу.

"Розділімо на дві категорії цю проблему. Перша, це вимушені переселенці, які переїхали на підконтрольну Україні територію, тут постійно мешкають. Це одна категорія людей. Для них мають виплачуватися вчасно і в повному обсязі всі соціальні виплати плюс додаткові соціальні програми, які існують в Україні. Інша категорія громадян - це ті люди, які мешкають на окупованій території нашої держави, і доступ до соціальних послуг з боку України в них явно обмежений. Вирішення їхніх питань можна здійснити після повної деокупації України та відновлення територіальної цілісності нашої держави", - заявив ексвіцепрем'єр.

Читайте також: В Україні проведуть перерахунок пенсій: кому і коли чекати на доплати

Популярні відео

На думку Розенка, "рецептів успішного проведення соціальної політики на окупованій території без відновлення територіальної цілісності України немає".

"Якщо уважно подивитися цю постанову, вона не повертає пенсії людям, які живуть на окупованій території. Вона повертає тим людям пенсії, які вимушені переселенці, проживають тут, і яким з певних причин затримувались або припинялися виплати. Це одна категорія людей. Також поширюється на категорію людей, які померли на окупованій території й не були вимушеними переселенцями. Є ще третя категорія, яка не визнавала себе переселенцями, не отримувала довідку, але це невелика категорія громадян", - зазначив він.

За словами ексвіцепрем'єра, ця постанова Кабміну діятиме лише в одному випадку – "лише за наявності в державному бюджеті відповідного фінансування, в чому я особисто сумніваюся".

"Я думаю, що поки не буде вирішено питання повної реінтеграції, ця постанова залишиться тільки постановою", - заявив Розенко.

Читайте також: У Зеленського назвали дві причини маленьких пенсій в Україні

Раніше ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна може остаточно втратити ОРДЛО.

Джерело Україна 24 Теги