Підробного бензину на АЗС побільшало: названі три кроки для боротьби з фальсифікатом

Сьогодні діяльність нафтопереробних заводів ніхто не відстежує, зазначив Сергій Куюн

Підробного бензину на АЗС побільшало: названі три кроки для боротьби з фальсифікатом

В Україні в умовах запровадженого держрегулювання цін на бензин і дизпальне активізувалися виробники нелегального пального, не менше 10% ринку пального перебуває в "тіні".

Як держава має боротися з фальсифікатом, розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" експерт паливного ринку Сергій Куюн.

"По-перше, треба якось обмежити доступ цих заводів до сировини. Всі вони купують сировину, це нафта та газовий конденсат з українських родовищ. Не може бути так, що будь-хто, навіть ми з вами, можемо купити сировину, з якої буде отримана підакцизна продукція… Це видобуток українських нафтовидобувних компаній, тому, на мою думку, треба ввести ліцензування такого продажу. Якщо купуєш таку специфічну сировину, ти повинен мати відповідне обладнання для переробки та виробництва якісного пального з цієї сировини. Це по-перше", - сказав він.

Читайте також: Пальне дорожчатиме — експерт назвав дві причини

Популярні відео

По-друге, зазначив експерт, сьогодні діяльність цих нафтопереробних заводів абсолютно ніхто не відслідковує:

"Вони не звітують ні перед жодним міністерством, ні перед ким. Треба, щоб вони звітували, яку продукцію і скільки виробили".

І по-третє, треба чітко контролювати, "що вони виробляють і куди вони це продають", підкреслив Куюн.

"Зараз працює схема – за паперами, за документами, вони не виробляють бензин та дизпальне – вони виробляють якісь розчинники, якісь сольвенти, фракції – тобто все, що не обкладається акцизом. Насправді це є бензин та дизпальне, яке є підакцизним товаром, воно надходить на заправні станції, і в результаті держава не отримує шалені гроші", - пояснив експерт.

Читайте також: "Це нормальна інфляція": в Зеленського сказали, як виростуть ціни в 2021 році

На запитання, чи може держава контролювати розповсюдження фальсифікату через АЗС, Куюн відповів:

"На сьогодні ми бачимо, що, незважаючи на всі заходи, які уряд вжив останніми роками, це все не працює. Розчинники за "кеш" купуються заправними станціями, там за "кеш" продаються, і це безперервний цикл. Ці всі заводи зараз працюють на повну потужність, особливо з урахуванням введеного держрегулювання минулого тижня. Зараз попит на цю продукцію взагалі шалений, тому що заводську якысть в умовах обмеження ціни буде складно просувати, а лівий товар буде заходити, як кажуть, "на ура".

Нагадаємо, Камбін своїм рішенням з 15 травня обмежив роздрібні ціни на бензин і дизельне пальне відповідно до 30,22 грн і 27,89 грн за літр. В результаті низка заправок припинили продаж бензину преміум-класу, оскільки ціни не вписалися в зазначений урядом коридор.

Джерело Україна 24 Теги