Ексміністр пояснив, чому в Україні у чоловіків пенсії вищі, ніж у жінок

Сьогоднішня реальність - відбиток часів СРСР, зазначив Андрій Рева

Ексміністр пояснив, чому в Україні у чоловіків пенсії вищі, ніж у жінок

Ексміністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів, чому в Україні у пенсіонерів-чоловіків пенсії вищі, ніж у жінок.

"Сьогоднішні пенсіонери заробляли пенсію в інші часи, коли був Радянський Союз, і в перші пострадянські роки. Якщо брати радянські часи, то пенсія залежала не тільки від трудового стажу, а й від заробітку. А більший заробіток отримували люди, які обіймали керівні посади - номенклатура, керівники підприємств, установ. У цьому відношенні в Радянському Союзі гендерного паритету ніколи не було. Завжди керівники-чоловіки становили переважну більшість, у них була велика зарплата, і сьогодні у цих людей пенсія вища, ніж у жінок. Сьогоднішня реальність - це відбиток тієї реальності, яка була вчора", - зазначив ексміністр.

Читайте також: В Україні запрацювала нова можливість оформити пенсію: в ПФУ розкрили подробиці

Популярні відео

Як пояснив Рева, сьогодні "зарплата залежить не від статі, посади, а від того, наскільки якісно і кваліфіковано ви працюєте, наскільки ви затребуваний фахівець".

"Є соціальні фактори, які впливають. При всіх елементах гендерної рівності ще ніхто не зміг передати функцію народження дітей від жінки чоловікам", - додав він.

Читайте також: Не треба слухати аферистів: ексміністр розповів, де тримає пенсійні накопичення

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги