Вартість проїзду в Києві хочуть підвищити: чи подорожчають маршрутки

Глава Асоціації перевізників Києва та Київської області прокоментував ситуацію з подорожчанням проїзду

Вартість проїзду в Києві хочуть підвищити: чи подорожчають маршрутки

"Київпастранс" і Київський метрополітен заявили, що насправді вартість проїзду в транспорті повинна бути відповідно 25 і 21 гривня. Чи підвищаться ціни в маршрутках, якщо зросте вартість проїзду в метро і наземному комунальному транспорті, розповів глава Асоціації перевізників Києва і Київської області Ігор Мойсеєнко в програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24".

"Якщо брати цифри, які були озвучені — 25 і 21 гривня, це економічно обґрунтований тариф. Ми знаємо, що ці підприємства працюють за рахунок дотацій міста. Тому, якщо "Київпастранс" зробив розрахунок у 25 гривень, це означає, що з міського бюджету потрібно в рази збільшувати витрати на ці цілі. У зв'язку з карантином надходження в бюджет значно зменшилися, водночас витрати значно зросли. Тому, щоб зняти навантаження на бюджет, вартість проїзду у "Київпастрансу" зросте, але не до 20-25 гривень", — сказав він.

Читайте також: Кличко назвав собівартість проїзду в Києві: "Страшна цифра"

Популярні відео

Мойсеєнко також відповів на запитання, як сильно зросте вартість проїзду в приватних маршрутках.

"Ми наступного тижня підрахуємо збитки, на скільки зменшився пасажиропотік, і тільки після цього зробимо розрахунки. Але будемо намагатися мінімально підняти ціну, щоб вона була не більше 10 грн. Ми всі розуміємо, що карантин призвів до того, що платоспроможність населення сильно впала", — сказав він.

Експерт додав, що поки про поліпшення сервісу не йдеться, оскільки підвищення вартості проїзду завжди "наздоганяє" витрати. Також він розповів про можливий спосіб не підвищувати ціну на проїзд. За його словами, для цього потрібно, щоб міська влада погодилася компенсувати перевізникам різницю в ціні. Таку пропозицію вже подано столичній владі.

Раніше повідомлялося, що в Україні подорожчають квитки на потяги.

Джерело Україна 24 Теги