Прожитковий мінімум хочуть збільшити: банкір розповів, що зміниться для українців

Сергій Фурса розповів, чи допоможе українцям подвоєння прожиткового мінімуму

Прожитковий мінімум хочуть збільшити: банкір розповів, що зміниться для українців

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що прожитковий мінімум планується збільшити вдвічі. Чи можливо це, розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Насправді нічого не зміниться. Повинна змінитися економічна ситуація, у держави повинно стати більше грошей - тоді держава може підвищувати соціальні виплати. Причому один параметр збільшити й сказати: ось, зараз у нас стільки прожитковий мінімум... І що? Грошей у нас від цього не побільшає удвічі. Якщо ми вирішимо, що помножимо на два всі виплати, які прив'язані до нього, то треба визнати, що ми зараз купу грошей надрукуємо і повернемося десь на початок 90-х з гіперінфляцією", — сказав він.

Читайте також: Відкладали на похорон, тепер гроші заберуть - Ляшко розкритикував нові правила щодо субсидій

Популярні відео

Фурса зазначив, що просто назвати цифру справедливого прожиткового мінімуму неможливо.

"Я не чарівник, який може махнути паличкою, встановити прожитковий мінімум — і у країни відразу з'являться гроші. Зрозуміло, що 2 тисячі гривень — це не та сума, на яку людина може гідно жити. Але це та сума, відштовхуючись від якої, держава може забезпечити соціальні виплати. Просто немає більше у держави доходів. Щоб у держави було більше грошей на виплати — треба, щоб держава отримувала більше грошей. Для цього необхідне економічне зростання. А щоб було економічне зростання, потрібно, щоб приходили інвестиції - це єдине джерело економічного зростання", — заявив він.

Читайте також: Субсидії за новими правилами: ексміністр дав важливу пораду українцям

Нагадаємо, наразі прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб становить 2270 грн на місяць, для непрацездатних — 1769 грн на місяць.

Джерело Україна 24 Теги